Cilvēki, kuri var ēst visu, ko vēlas, kad vēlas, un pie tam nekļūst resnāki, ir diezgan maz. Vairākumam vielmaiņa nav ideāla. Bet, lai kalorijas, kuras ir apēstas dienā, ātrāk sadedzinātos, vajag drusciņ palīdzēt savam organismam.
Brokastojiet
Vielmaiņa palēninās tuvojoties naktij, kad mēs nelietojam barību 9-12 stundas ilgi. Un, ja jūs atsakāties no brokastīm, jūs signalizējat savam metabolismam, lai tas neaktivizētos, turpinātu gulēt, organisms lemj, ka viņam vajag pasaudzēt enerģiju līdz barības nokļūšanai tajā. Brokastis stimulē metabolismu, atgādinot, ka laiks sākt savu darbību.
Dzeriet zaļo tēju
Zaļajā tējā ir daudz derīgu vielu. Bet galvenais - zaļā tēja ietver polifenolus, kuri attīra aknas, palīdzot organismam atbrīvoties no toksīniem, un termogenikus - vielas, kurām ir spēja dedzināt taukus, nodrošinot metabolismam efektīvāku darbu.
Ēdiet uzmanīgi
Koncentrējieties nevis uz to KO jūs ēdat, bet gan uz tā KĀ jūs to darāt. Gremošanas process sākas brīdī, kad jūs sajūtat ēdiena smaržu. Tādēļ neuzkodiet, skatoties datora monitorā, nevakariņojiet pie televizora un nebrokastojiet ar avīzi vai žurnālu. Koncentrējieties uz barības uzņemšanas procesu, ēdiet nesteidzoties un rūpīgi sagremojot.
Ievērojiet diētas nianses
Produktu daudzveidība, protams, ir nepieciešama mūsu organismam, tomēr brokastīs var izdarīt izņēmumu. Vielmaiņa būs pateicīga, ja jūs katru rītu ēdīsiet auzu pārslu biezputru. Bet, lai nebūtu garlaicīgi, pielieciet augļus vai dabīgo jogurtu. Tāpat veselīgi ir no rīta dzert svaigi spiestu sulu (var atšķaidīt ar ūdeni, ja tā ir pārāk salda).
Sadedziniet taukus ar fiziskajiem vingrinājumiem
Kurā laikā –no rīta vai vakarā – nav lielas nozīmes. Kaut gan rīta vingrošana palīdz „ieslēgt” organismu un radīt endorfīnu līmeni, kas nodrošinās labu garastāvokli visai dienai. Bet no otras puses, ap pulksten sešiem vakarā, muskuļi ir maksimālā tonusā, tāpēc ir mazāka iespēja tos sastiept. Turklāt ap to laiku organisms ir visaktīvākais, un tas nozīmē, ka ir vieglāk sadedzināt kalorijas. Jo aktīvāk jūs izpildat vingrinājumus, jo aktīvāk palielinās muskuļu masa, un tātad samazinās tauki. Jo lielāka ir muskuļu masa, jo aktīvāks ir metabolisms, jo kalorijas tiek tērētas muskuļu pieaudzēšanai, nevis, lai iekrātu taukus.
Staigājiet
Jums pavisam nav laika pastaigām vai fizkultūras nodarbībām? Izmantojiet pieejamos veidus. Piemēram, neizmantojiet mājas un ofisā liftu. Ja jūsu ofiss vai dzīvoklis atrodas pārāk augstu, tad var dažus stāvus uzkāpt pa kāpnēm, pārējos ar liftu. Var braukt augšā ar liftu, bet kāpt lejā pa kāpnēm. Tieši tāpat ar sabiedrisko transportu, kaut vai pāris pieturas līdz mājām vai darbam veiciet ar kājām. Metabolisms obligāti pateiksies jums notievējušas figūras un laba garastāvokļa veidā.
Neignorējiet vitamīnus un minerālvielas
Kalcijs, cinks, selēns paātrina vielmaiņu un stimulē limfosistēmas darbību. Pakonsultējieties ar terapeitu, dietologu vai fitnesa treneri kādi vitamīni der tieši jums.