Kā izteicās skolas direktors, viss nācis gaismā tajā dienā, kad Valentīnai piepeši kļuvis slikti mācību stundas laikā, un skolas medmāsa, izmeklējusi meiteni, izsaukusi ātro palīdzību. Ar aizdomām par grūtniecību viņa nogādāta slimnīcā, un kopš tā laika skolā viņa vairs nav bijusi.
Topošo jauno māmiņu pastāvīgi novēro speciālisti. „Viņa nav gatava dzemdībām ne fiziski, ne psiholoģiski. Bērna organisms slikti panes grūtniecību, atsakās darboties nieres, viņa pati bieži raud. Bez tam jau tagad – 30. grūtniecības nedēļā - augļa svars (mazgadīgajai mātei būs zēns) sasniedz 1300 gramu, kas ir daudz pat pieaugušai sievietei. Kā uz dzemdībām reaģēs meitenes nenobriedušais organisms – to nevar paredzēt,” saka ārsti.
Pati topošā māmiņa ir bārene, viņas aizbildne ir vecmāmiņa. „Meitenīti es audzināju kopš paša viņas dzimšanas brīža,” stāsta Valentīnas vecmāmiņa Antoņina Aleksandrovna. „Es esmu izmisumā un neguļu jau kuro dienu. Bail pat iedomāties, kas notiks ar šiem bērniem un ar mani.”
Topošā tēva, 14 gadus vecā Vlada ģimene – māte, divi brāļi un divas māsas - dzīvo Astrahaņā, bet viņš pats ieradās galvaspilsētā peļņā, kad viņam bija 12 gadi. Maskavā viņš iekārtojās darbā veikalā, kur par pārdevēju strādāja Antoņina Aleksandrovna. Pagājušajā gadā Vlada tēvs devās atpakaļ uz Astrahaņu, bet zēnu Antoņina Aleksandrovna izmitināja vienā no sava dzīvokļa istabām.
To, ka jaunieši kļuvuši par „līgavu un līgavaini”, Antoņina Aleksandrovna uzreiz nepamanīja. Septembrī, kā stāsta vecmāmiņa, bērni piepeši izmainījās, kļuva savādi. „Ievēroju, ka Valentīnai ik pa laikam kļuva slikti. Bet meitenei jau kopš bērnības bijusi alerģija pret augļiem un ogām. Ko tālāk darīt ar Valentīnu, pedagogi izlems jau pēc dzemdībām. Skolas direktore apgalvoja, ka darīs visu iespējamo, lai meitene pēc tam, kad kļūs par māti, tomēr iegūtu vidējo izglītību savā skolā. Viņa var izmantot mājmācību. „Mazgadīgajiem vecākiem apprecēties neatļaus, pēc Krievijas likumiem tas iespējams tikai pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas. Lai gan īpašos gadījumos – grūtniecības un bērna dzimšanas reizēs – Krievijas Federācijas Ģimenes kodekss pieļauj laulības no 14 gadu vecuma. Meiteni var reģistrēt kā jaundzimušā māti, bet pašai audzināt bērnu viņai nav tiesību. Viņa arī nesaņems nekādus pabalstus un sociālo palīdzību, jo saskaņā ar likumu mātes statusu viņa var iegūt tikai, kad viņai paliks 16 gadi, tas ir – kad viņa tiks atzīta par spējīgu tiesiski atbildēt par savu bērnu. Līdz tam laikam par bērna aizbildni jākļūst vecmāmiņai. Arī zēna vecāki var audzināt mazuli, bet tikai ar jaunās mātes aizbildnes piekrišanu,” tā šo gadījumu komentēja medicīnas zinātņu doktors, psihiatrs kriminālists Mihails Vinogradovs.
Analoģisks agras grūtniecības gadījums tika reģistrēts Harkovā pagājušajā gadā. Harkovas skolas sestās klases skolniece Bogdana Korenkova kļuva par māmiņu 11 gadu vecumā. Viņai problēmu ar veselību nebija nekādu.