Kā jūs šajos laikos taupat naudu? Uz ko jūs ekonomējat? Varbūt jums ir kas īpašs? Kāds labs atklājums. Vienalga sākot no pārtikas beidzot ar skaistumu un māju.
iceiceice
(41) [23.10.2009 - 13:22]
jā - izlaidušies esam, gandrīz visus šos ieteikumus izmantoja mūsu vecmāmuļas- taupības laiki atgriežas
Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.
otina
[23.10.2009 - 12:41]
Padomi no interneta:
1. Vienu reizi nedēļā sarīko tumsas vakaru Vienu reizi nedēļā izslēdz visas elektroierīces un apgaismojumu. Ja mājās esi vien tu ar savu mīļoto, iededz svecītes un romantiski pavakariņojat, arī vannā nomazgāties varat taču ieiet sveču gaismā. Ja mājās ir arī bērni, uzrīkojat aizraujošu paslēpju vakaru ar kabatas lukturīšiem. Bērniem tas būs neaizmirstams piedzīvojums. Vienā vakarā var ietaupīt ap 10 kW (jo vairāk tev mājās elektroierīču un apgaismojumu jo vairāk ietaupīsi) jeb vairāk kā 70 santīmus.
2. Izvēlies zemo cenu veikalus Patti.lv veica pavisam vienkāršu eksperimentu - 8 pilnīgi vienādus produktus iegādājāmies gan Supernetto, gan RIMI veikalos. Atšķirība ievērojama - aptuveni 1,50 Ls. Visiem iegādātajiem produktiem cenas Supernetto bija par pāris vai pat vairākiem santīmiem zemākas, piemēram, banāni kilogramā Supernetto maksāja 86 santīmus, RIMI - 1,08 Ls, biezpiena sieriņš Kārums Supernetto bija nopērkams par 16 santīmiem, RIMI- par 19. Valmieras piens Premium 1 litrs Supernetto maksāja 41 santīmu, RIMI - 65 santīmus (čeki redzami attēlā). Nu, ko - ja santīmu nekrāsi, pie lata netiksi! Ja katru otro dienu dodies uz veikalu, tad summiņa, ko ietaupīsi, iepērkoties zemo cenu veikalos, nedēļā vien varētu būt vismaz 5 Ls.
3. Ejot uz veikalu, ņem līdzi savu iepirkumu maisiņu Domā, tas tikai tāds nieks? Nebūt ar ne! Ja dodies uz veikalu katru dienu un katru dienu nopērc maisiņu par 10 santīmiem, mēnesī iztērē 3 latus. Bet, ja tu tā turpini visu gadu, tad plastmasas kuļķenēm esi iztērējusi 36 latus. Būtībā izmetusi atkritumos teju 40 latus! Vai tad nebūtu labāk par šo naudiņu aiziet uz kādu labu masāžu?
4. Vingro mājās nevis klubā Ietaupīsi mēnesī diezgan lielu summu fitnesa kluba abonementa cenas apmērā, kas lielākoties svārstās ap 20 Ls - 30 Ls. Turklāt ietaupīsi arī naudu, ko būtu tērējusi sabiedriskajam transportam vai benzīnam, braucot uz klubu.
5. Neej pusdienās, ņem līdzi pašas gatavotu ēdienu Ietaupīsi pāris latus dienā, nedēļā jau tie būs 10 Ls. Protams, pašizmaksa ir arī mājās gatavotam ēdienam, taču tā ir niecīga, jo tu taču tāpat vakarā būsi gatavojusi vakariņas, vienkārši pagatavo nedaudz vairāk, lai ir ko paņemt līdzi.
6. Negludini dvieļus un gultasveļu Nemaz neieslēdz gludekli, ja jāgludina tikai dvieļi vai palagi. Labāk tos cītīgi saloki. Tas, ka palagam kāds neliels burzījums, tavu gulēšanas prieku nemazinās. Starp citu, negludināta gultas veļa ir pat veselīgāka - nelīdzenā virsma noloba ādas raga kārtiņu. Gludeklis ir viena no „ēdelīgākajām" elektroprecēm. Gludekļa ar 2000 W jaudu (visi jaunākie gludekļi ir ar šādu jaudu) izmantošana vidēji vienā mājsaimniecībā izmaksā ap 2 Ls mēnesī. Lai arī niecīgs ietaupījums, toties ietaupīsi arī savu laiku!
7. Ar draugiem satiecies mājās nevis kafejnīcā Pat viena tējas krūze kafejnīcā maksā vismaz 80 santīmus, bet krūzīte kafijas jau izmaksā vairāk kā vienu latu. Un, ja vēl paņemsiet kādu kūkas gabaliņu vai siera bulciņu, tad jaukā pasēdēšana var izmaksāt 2, 3 vai pat 4 Ls. Bet, ja jums vēl bija tradīcija ar draugu ģimeni doties ik pa laikam kopīgi vakariņās uz kādu suši vai itāļu restorānu, tad vispār vienā vakarā iztērējat kā minimums 20 līdz 30 latus, vai ne? Dodies labāk ciemos pie draudzenes uz mājām, pagatavojiet kopīgas vakariņas, piemēram, garšīgu plovu, izmaksas dalot uz pusēm - varēsiet gan papļāpāt vakariņu gatavošanas laikā, gan jautri pavadīt kopā laiku un uzklāt savām ģimenēm brīnišķīgu vakariņu galdu.
8. Pērc vairumā Pērc ūdeni 5 litru bundulī nevis pudelēs. Piemēram, 5 litru balons RIMI ūdens maksā Ls 0,59, tai pat laikā 1,5 litru pudele negāzēta RIMI ūdens maksā Ls 0,34. Lai iegūtu to pašu tilpumu ūdens, pērkot to pudelēs, pārmaksāsi uz pusi. Tad kāpēc lieki maksāt par plastmasu?
9. Saplēstās džinsas nemet ārā Šovasar tās nāks modē, ietaupīsi ap 30 - 40 latiem, ko vasarā, iespējams, būtu iztērējusi modernām, saplēstām džinsām. Vai arī nogriez bikšu staras un nedaudz paplēs maliņas ,lai izveidotos skariņas - iegūsi šortiņus, kas šovasar atkal būs modē.
10. Mazgā traukus kopā Vai zini, ka pusdienu komplekta nomazgāšanai patērē apmēram 60 litru ūdens, bet pilna trauku mazgājamā mašīna tikai 13 litrus? Nē, tas nav aicinājums pirkt mazgājamo mašīnu! Vienkārši piedomā pie trauku mazgāšanas - labāk sakrāj pavairāt traukus un sataisi lielā katlā siltu sodas ūdeni nevis mazgā katru šķīvi atsevišķi. Un bērniem gan labāk nelūdz mazgāt traukus, jo sen jau pierādīts, ka viņi tam tērē pat divreiz vairāk ūdens nekā mammas.
11. Dodies uz teātru ģenerālmēģinājumiem Ja esi kaislīga teātra apmeklētāja, mēģini jau laicīgi iegādāties biļetes uz jauno teātra izrāžu ģenerālmēģinājumiem. No pirmizrādes tur neatšķiras gandrīz nekas. Ietaupīsi vairākus latus, jo ģenerālmēģinājumi ir uz pusi vai pat trīs reizes lētāki nekā parastās biļešu cenas.
12. Griķus un rīsus nepērc paciņās Beramie griķi Golden Corn 1kg veikalā RIMI maksā 0,74, bet griķi paciņās Valdo 1kg maksā - 1,05 Ls. Kāpēc jāmaksā 31 santīms par to, ka kāds griķus sapakojis paciņās, kura tev tik un tā pēc tam jāatplēš, lai tiktu pie izvārītajiem griķiem? Un padomā - kāpēc vispār griķi būtu jāvāra kopā ar plastmasu?
13. Izkop savus iepirkšanās paradumus un disciplinē sevi Neļaujies spontāniem pirkumiem, turies pie saraksta. Vai tev tiešām vajadzīgs tas dzeltenais žurnāls par 50 santīmiem vai arī šokolādes batoniņš par 30 santīmiem?
14. Pagatavo konfektes pati Bērniem un arī pati sev saldumus vari gatavot pati - vajadzīgas vien 4 ēdamkarotes ūdens, 500 g cukurs, krāsai un garšai var pielikt kādu sulu, mazliet aizstājot daļu no ūdens. Visu uz pannas kausē. Masa vispirms paliek balta, tad caurspīdīga, beigās karamelizējas. Lej formiņās vai uz cepampapīra un salauž gabaliņos. Tāpat vari pagatavot gotiņas, kas veikalā 1kg maksā aptuveni 3 Ls. Gotiņu pagatavošana: 1 glāze piena vai saldā krējuma, 1 glāze cukura, 1/2 paciņa vanilīna cukura, 1/2 tējkarote rīvētas citrona miziņa. 1 ēdamkarote sviesta. Process: Katlā, kuram ir bieza apakša ielej krējumu vai pienu, pievieno cukuru, garšvielas. Vāra nepārtraukti maisot, līdz veidojas biezs sīrups un masa iegūst īrisa krāsu. Paplāti ieiež ar sviestu un uzlej gatavo masu, izlīdzina, atdzesē un sagriež gabaliņos.
15. Sveces nemet ārā Esi sapirkusi daudz sveces, taču neviena nenodeg līdz galam - izveidojas tukšs dobums utt., nu nevar vairs to dedzināt. Taču nav jau tev tā jāmet ārā. Savāc neizdegušās sveces, paņem kādu izlietoto lūpukrāsas gabaliņu krāsas iegūšanai, rožlapiņas vai gliemežvākus - tas viss var noderēt, lai pagatavotu sveci, un pagatavo pati savu sveci! Katliņā neizdegušās sveces un lūpukrāsas gabaliņu izkausē un ielej kādā formiņā, kurā jau esi izkārtojusi rožlapiņas vai gliemežvākus. Neaizmirsti, lejot sveci, tajā ielikt arī degli! Ietaupīsi vairākus latus, ko būtu tērējusi par jaunu sveci!
16. Uztaisi pelmeņus pati Ja tavai ģimenei garšo pelmeņi, varbūt vērts tos pagatavot pašiem. Zināsiet vismaz, kas tur iekšā un pie reizes arī ietaupīsiet. Supernetto Mājas pelmeņi 1 kg maksā 1, 53 Ls. Bet par 2 Ls tev sanāks kādi 3 kilogrami pašas gatavoti pelmeņi. Vari taču vienā reizē arī sataisīt kaut vai piecus kilogramus un tos vienkārši ielikt saldētavā. Pelmeņu mīklu gatavo no miltiem, piena un olas, var likt arī raugu. Pildījumam nepieciešam maltā gaļa, sīpoli un garšvielas.
17. Nomaini spuldzītes uz ekonomiskajām Energoefektīvās spuldzes ir identisks aizstājējs parastām kvēlspuldzēm, bet tajā pašā laikā patērē par 70-80 procentiem mazāk elektroenerģijas un to kalpošanas laiks ir krietni garāks. Kvēlspuldzes pret energoefektīvām spuldzēm noteikti būtu jānomaina telpās, kur spuldzes deg ilgstoši. Ekonomiskās spuldzes standartcena atkarībā no kalpošanas laika un jaudas ir no 2,69 līdz 7,69 latiem.
18. Ieskaties virtuves skapīšos divreiz Ja šķiet, ka mājās nekā nav un jāiet uz veikalu, lai pagatavotu vakariņas, apstājies! Ieskaties vēlreiz virtuves skapīšos un ledusskapī! Kaut kas jau ir! Un tagad padomā - ko no tā visa, kas tev jau mājās ir var pagatavot? Pankūkas? Sacepumu no visa, kas pāri palicis ledusskapī? Varbūt vēl kas sanāk?
19. Pagatavo skaistas ziepes pati! Ja tev jādodas ciemos, tad pagatavo mazu dāvaniņu - smaržīgas ziepes pati. Ietaupīsi ap 2 Ls , ko būtu tērējusi Stender's ziepju fabrikas veikaliņos. Te vari izlasīt, kā gatavo ziepes.
20. Atsakies no pret celulīta krēmiem Varbūt vari iztikt bez pretcelulīta krēmiem, kas maksā bargu naudu - ap 20, 30 Ls? Labi ir arī tautas līdzekļi - aptin ap kājām sadauzītas kāpostu lapas, pagatavo citrona vai kafijas skrubi, izmanto kontrastdušas utt. Un, lai nodrošinātos pret celulītu patiesībā svarīgas ir šīs lietas - kustība, masāža un pareizs uzturs.
21. Nepērc trauku mazgājamo līdzekli Nav nepieciešams katru mēnesi iegādāties Fairy vai Cif vai kādu citu trauku mazgājamo līdzekli un tērēt tam veselu latu vai pat vairāk. Traukus lieliski nomazgā soda vai ūdens, kurā vārīti kartupeļi. Soda, starp citu, ir lielisks universālais tīrīšanas līdzeklis. Turklāt tas būs arī ekoloģiski!
22. Atvadies no košļenēm un Tic- tac Nepērc Mentos, Tic-tac un košļājamās gumijas, kas maksā no 29 santīmiem, līdz pat 50 santīmiem par paciņu. Lai atsvaidzinātu muti lieliski noder arī krustnagliņas pakošļāšana, kadiķu ogas (protams, ja tās vari salasīt laukos) pakošļāšana, piparmētru lapas uzkošana vai visparastākās piparmētru tējas iedzeršana pēc ēdienreizes. Starp citu, krustnagliņu aromāts mazina nervu spriedzi.
23. Pagatavo saldumus pati Ja sakārojas kādu saldumu vai jāuzņem ciemiņi, vari pagatavot tos pati. Saldā brunete un skudrupūznis veikalos maksā brangu naudu - ap 5 Ls. Pagatavojot tos pati, ietaupīsi pāris latus. Turklāt bieži vien dažas sastāvdaļas jau mājās tev būs, tāpēc sanāks vēl lētāk. Skudrupūžņa un šokolādes desas receptes vari izlasīt te.
24. Sāc apmeklēt bibliotēku Nepērc visas grāmatas, kas tev iepatikušās, bet gan tikai tās, kuras tev šķiet patiesi vērtīgas, lai papildinātu tavu mājas bibliotēku. Pārējās varēsi izlasīt bibliotēkā.
25. Nepērc ķermeņa skrubi, izmanto kafiju Ķermeņa skrubji veikalos maksā no 5 līdz pat 20 un vairāk latiem. Kāpēc tērēt tam naudu, turklāt pētījumi rāda, ka tajos ir arī daudz ķīmisku vielu, kas neatstāj labu ietekmi uz mūsu ādu. Labāk izmanto kafijas biezumus, kas pāri palikuši no izdzertās kafijas krūzītes. Tāpat vari izmantot soda sajauktu kopā ar sāli vai dzērveņu ievārījumu.
26. Neiepērcies ar karti Dodoties iepirkties, izņem konkrētu naudas summu, ko tu drīksti atļauties iztērēt šajās dienās un iztiec ar to. Karti pat būtu labi atstāt mājās, lai nav lieks kārdinājums to izmantot. Maksājot ar karti, tu nejūti to, kā naudiņa aiziet, bet turot naudu rokā un skaitot, vari rēķināt līdzi un sevi disciplinēt.
27. Salāpi saplīsušās zeķbikses Saplīsušās zeķubikses ne vienmēr vajag uzreiz izmest. Ja caurums nav pārāk liels, iršanu vari apturēt, uzklājot nagu laku vai līmi, un vari turpināt tās vilkt zem biksēm vai arī zābakos (ja saplīsis purngals). Veikalos zeķubikses (atkarībā no firmas, biezuma, likra) maksā Ls 0,59-Ls 5 un pat dārgāk. Tā droši ietaupīsi vismaz pāris latus.
28. Neaudzē telefona rēķinu Ja tev ir internets - izmanto iespēju ar tālumā dzīvojošajiem radiniekiem vai pat tepat netālu dzīvojošajiem draugiem sazvanīties, izmantojot Skype programmu, nevis „audzē" mobilā telefona rēķinu. Skype par norunāto minūti nemaksāsi neko, kamēr ar mobilo telefonu sarunu minūte savā tīklā maksā no 2-6 santīmiem, bet sazinoties ar citu operatoru lietotājiem šis prieks maksā jau no 12 līdz 18 santīmiem par minūti.
29. Esi sagatavojusies, biļeti nopērc laicīgi Rīdziniekiem, ja dažkārt izmantojat tramvaju vai trolejbusu, derētu iegādāties kioskā kādu lieku biļetīti. Tur braukšanas talons maksā Ls 0,40, kamēr pērkot pie transporta līdzekļa vadītāja tas maksā 50 santīmus. Ja tramvaju vai trolejbusu izmanto divas reizes dienā, tad ietaupījums būs 20 santīmi, piecās darba dienās - jau lats.
30. Izvēlies beramo tēju Izdevīgāk tēju iegādāties ir nevis tējas maisiņos sapakotu, bet beramo. Piemēram, veikalā Divi turki, kas atrodas lielveikalos, ir desmitiem tēju veidu - gan eksotiskas, gan labi zināmas, gan augļu, gan ar šokolādes gabaliņiem. Un nav arī nemaz tik dārgi - 100 grami (un tas tiešām ir pietiekami daudz!) maksā ap 3 Ls. Tai apt laikā, piemēram, Pickwick tējas kastītē, kur ā ir 20 tējas maisiņi ir vien 30 grami tējas, un tā maksā ap 1 Ls. Turklāt beramā tēja iet ilgāk nekā tējas maisiņi. Ja tēju dzer divas reizes dienā, tad Pickwick būs tukšs jau pēc desmit dienām, bet 100 grami beramās tējas - pēc mēneša.
31. Aizgriez krānu, mazgājot zobus Mazgājot zobus, izmanto glāzi, nevis visu laiku tecini ūdeni. Vienā zobu mazgāšanas reizē ietaupīsi aptuveni 7 litrus. Ja zobus mazgā kā nākas - vismaz divas reizes dienā ietaupīsi jau 14 litrus ūdens. Nedēļā tas sastāda 98 litrus, mēnesī 2940 litrus, bet gadā jau 35 280 litrus. Ja viens kubikmetrs ūdens maksā 0,76 Ls, tad gadā ietaupīsi 26,81 Ls. Gandrīz 30 Ls, kas aiztek par velti caurulēs, kamēr tu pucē zobus!
32. Lai minka iztiek bez granulām Savam mīļajam mincim speciālās granulas kastītei var nepirkt, bet gan gādāt dabiskās smiltis vai skaidas, īpaši, ja dzīvo ārpus centra. Kaķu smiltis maksā vidēji Ls 2,50 -Ls 3,00.
33. Atvadies no papīra salvetēm, ievies kabatas lakatiņu Ziemā tik ejoši ir kabatlakatiņi. Lai būtu ērtāk bieži vien somā atrodama papīra salvešu paciņa. Ja gribi ietaupīt, varbūt labāk tomēr iegādāties auduma mutautiņus, ko varēsi izmazgāt un lietot atkārtoti. Viena paciņa salvešu maksā 9-15 santīmus. Ja šajā vēsajā laikā nedēļā izietās 2 paciņas vienreizējo kabatas lakatiņu, tad jau mēnesī tu tiem iztērē gandrīz veselu latu. Un lats pie lata, tā arī tie piecīši un desmitnieki pazūd no maka. Turklāt, izmantojot auduma mutautiņu tu izskatīsies arī daudz smalkāk, nekā berzējot degunu ar papīru.
34. Zaļumus izaudzē pati Lokus un dilles audzē pati! Ieliec dažus sīpolus nelielā ūdens daudzumā un trauku noliec uz palodzes - dažu dienu laikā tev izaugs zaļi lociņi. Ietaupīsi 0,62 Ls - tik RIMI veikalos maksā 50 gramus smaga loku buntīte. Uz palodzes vari izaudzēt arī dilles. Tās, līdzīgi kā citi zaļumi, nelielās buntītēs veikalos arī maksā vairāk kā 50 santīmus. Neaizmirsti, ka šādu zaļumu lietošana uzturā cels arī tavu imunitāti un tādējādi varbūt izdosies ietaupīt arī liekus latus uz vitamīnu iegādi.
35. Piekrāso matus pati Matu saknes ne vienmēr nepieciešams krāsot pie friziera. To itin labi vari izdarīt mājas apstākļos - vai nu vadoties pēc krāsu kastītēs atrodamajām pamācībām vai arī paaicinot palīgā māsu vai draudzeni. Ja krāsu paciņas maksā robežās no diviem līdz pieciem latiem, tad frizētavā šis prieks izmaksās daudz dārgāk.
36. Pagatavo bērniem rotaļlietas Jaunu rotaļlietu savam mazulim vari pagatavot pati. Paņem veco vitamīna bundžiņu vai Kinder Surprise olas tukšo čauliņu, ieber tur griķus vai zirņus, aizlīmē ar līmlenti vai ko citu, apkārt tam apliek vati vai kādu citu mīkstu materiālu un tad aptamborē kārtīgi šim veidojumam apkārt. Sanāks pašas gatavots grabulītis! Ņem talkā izdomu! Tāpat vari pagatavot arī lielākai meitiņai leļļu māju vai papīra lelles ar papīra drēbēm. Nebūs jāpērk veikalā lelles par 10 un vairāk latiem.
37. Pienācis laiks rēķinus kārtot internetā Rēķinus maksā internetā (pat bankas piedāvā šādu iespēju savās filiālēs), tādējādi tu izvairīsies no komisijas maksas. Tā ietaupīsi no 30-50 santīmiem par konkrēto pirkumu vai pakalpojumu!
38. Iesaiņojot dāvanas, ļaujies fantāzijai Dāvanas saiņo pati, izmantojot dažādus materiālus, nemetot ārā neko. Ņem vērā, ka dāvanu maisiņi maksā no Ls 1 - Ls 3, arī profesionāla saiņošana maksā vismaz trīs latus. Dāvanu, piemēram, vari iesaiņot žurnāla vai avīzes lapās, apvelkot mīļākos vai izteiksmīgākos vārdus. Iesaiņot var arī vecā aizkara audumā vai kādā citā skaistā audumā. Galvenais - ļaujies fantāzijai!
39. Žurnālus pērc kopā ar draudzeni Ekonomē uz žurnāliem - ar labāko draudzeni pērc uz pusēm un maināties. Vai arī tu pērc vienu žurnālu, viņa otru un tad viena otrai iedodat izlasīt. Ietaupīsi nedēļā vismaz 50 santīmus.
40. Ķeries klāt adījumiem Šalles veikalos maksā sākot no 4 latiem,bet skaistus un interesantus kakla sildītājus var nopirkt par 20 Ls. Taču uzadīt tādu vari arī tu pati par 2 Ls. Atkarīgs, cik dārgu dziju izvēlēsies un vai tev jau mājās ir kādi dzijas kamolu pārpalikumi.
41. Pagatavo oriģinālas rotas pati Piespraudes jeb brošas veikalos maksā sākot no pāris līdz pat 30 latiem (nerunāju par dārgmetāliem, bet tādām šūtām, adītām, izšūtām utml). Atkarībā no resursiem, vari pagatavot brošiņas, kas izmaksās vien pāris santīmus. Uztamborē, izšuj filcu, piešuj mežģīnes, lentītes, pogas, pērlītes utt. Arī auskaru āķīši maksā pāris santīmus. Galā vari karināt jebko, kas tev patīk - kaut vai sakaltētu un nolakotu citrona šķēlīti, pērlītes, ar līmi apstrādātas krāsainas papīra bumbiņas, interesantas pogas utt.
42. No matiņiem vari atbrīvoties pati Kāju, padušu, intīmās zonas apmatojuma likvidēšanu esi pieradusi likvidēt salonos, kur tos likvidē ar vasku par aptuveni 30 latiem. Matiņus likvidēšanu itin labi vari veikt arī mājas apstākļos. Vari iegādāties epilatoru (maksā Ls 30 - Ls 80), kas atmaksāsies ja ne pirmajā reizē, tad nākamajās jau nu noteikti. Tāpat vari iegādāties skuvekli, kas darbojas uz baterijām (maksā Ls 20 - Ls 40), kas arī ātri vien atmaksāsies, turklāt lietošanai būs nepieciešamas vien divas baterijas, kas izmaksās Ls 0,80-Ls 1,00. Tāpat vari izmantot mājas vaksācijas komplektu, krēmus, kas pāris minūtēs noņem apmatojumu, žilešu skuvekli un putas, kas visi izmaksā robežās no Ls 3,50-Ls 8.
43. Nagus apvīlēt taču vari pati Manikīru un pedikīru nav obligāti jāskrien katru otro nedēļu taisīt uz salonu. Varbūt speciālista pakalpojumus vari izmantot vienu reizi trīs, četros mēnešos, bet starplaikos dari to pati. Salonā klasiskais manikīrs maksā vidēji četrus, piecus latus, bet pedikīrs Ls 8-10. Šķērītes, knaiblītes, nagu vīlīti un nagu laku visdrīzāk tev nevajadzēs iegādāties, jo šis arsenāls tāpat ir teju ikvienas sievietes mājā.
44. Tavs radošums atmaksājas Ja jādodas ciemos, vari kā dāvaniņu sarūpēt interesantu puķu podu. Nepērc veikalos puķupodos nopērkamās puķes, bet pārstādi kādu no atvasītēm vai dzinumiņiem, kas aug tavās mājās jaunā puķu podā vai aplīmē, apglezno kādu vecu puķupodiņu, trauciņi vai interesantas formas burku. Ietaupīsi vismaz 5 Ls.
45. Ziedu pušķa vietā pasniedz izplaucētus zariņus Ja jādodas ciemos, vari ziedu pušķu vietā aiznest ko īpašāku. Tikai tam tev jāgatavojas vismaz divas nedēļas iepriekš. Izplaucē zariņus - bērzus, pūpolus, ķiršu, plūmju vai ābeļu zarus. Tici - cilvēks, kuru sveiksi ar šādu dāvanu būs no sirds priecīgs, jo būsi viņam uzdāvinājis gabaliņu pavasara! Ietaupīsi vairākus latus, ko būtu izdevusi par veikalos nopērkamajām rozēm, tulpēm vai citiem ziediem.
46. Nomazgā auto pati Izmanto izdevību, kad dodies ciemos pie vecākiem uz laukiem vai arī uz draugu lauku māju. Nomazgā auto tur, pasmeļot ūdeni no akas. Ietaupīsi 5 Ls - tik lielākoties benzīntankos un auto mazgāšanas salonos maksā auto mazgāšana.
47. Taupi benzīnu, negāzē! Lielu daļu mūsu naudas apēd mūsu braucamrīki. Tāpēc piedomā, vai tiešām visur, kur dodies tev jābrauc ar auto. Bet, ja tomēr jābrauc, tad ievēro dažus padomus, kā braukt taupīgāk. Atbrīvo automašīnas bagāžas nodalījumu un aizmugurējos sēdekļus no lieka noslogojuma. Jo smagāka automašīna, jo vairāk nākas strādāt dzinējam, tādejādi patērējot vairāk degvielas. Izmanto gaisa kondicionieri tikai tad, kad tas patiešām nepieciešams. Kondicioniera lietošana bez vajadzības palielina degvielas patēriņu līdz pat 5%. Brauc vienmērīgi. Ik reizi, kad paātrini gaitu vai pēkšņi bremzē, automašīnas dzinējs patērē vairāk degvielas un saražo vairāk izplūdes gāzu. Vairāk padomus, kā braukt taupīgi, atradīsi te.
48. Izvēlies dušu vannas vietā Mazgājoties dušā, tu iztērē uz pusi mazāk ūdens nekā ejot vannā. Mazgājoties vannā iziet 70, 80 līdz pat 150 litri ūdens, dušai pietiek 20 - 30 litriem.
49. Pagatavo kafiju un ņem līdzi Ja no rītiem, dodoties darba gaitās, esi iecienījusi degvielas uzpildes staciju piedāvāto kafiju, kas maksā no Ls 0,50-0,60, varbūt izdevīgāk ir iegādāties termokrūzi un kafiju no rītiem pagatavot mājās un ņemt līdzi mašīnā. Termokrūze maksā vidēji Ls 3 - Ls 5, kafija atkarībā no vēlmēm - Ls 2,50 - Ls 5 kilogramā. Ja esi liela kafijas dzērāja, šī paradumu maiņa tev atmaksāsies jau pirmajā nedēļā.
50. Izvēlies frizūru, kas neprasa tikšanos ar šķērēm ik pārnedēļas Izvēlies griezumu, kuru vari nēsāt mēnešiem, neatjaunojot to pie friziera. Piemēram, īsi priekšējie mati jeb čolka, stūrainie, simetriskie un īsie matu griezumi prasa ciemošanos pie friziera katru mēnesi. Mazpilsētā reizi mēnesī, dodoties atjaunot frizūru, šķirsies no vidēji 4 Ls, Rīgā sākot no 10 Ls un vairāk.
Kad tad- ja ne tagad? Kas tad- ja ne es?
bosite
(38) [23.10.2009 - 09:13]
mans galvenais ietaupiijuma veids ir taads, ka ejot uz veikalu, sarakstu, ko man tiesi vajag un nepeerku neko lieku. Un taa var loti daudz ietaupiit.
~Ms.Lady~
[22.10.2009 - 18:33]
Oi man ir ta pagruti uz paiku ekonomeju,nu tusini ir retak tur naudinja baigi aiziet,laikam arii viss... ai nee matus krasoju nu jau pati neeju uz salonu
Free!!!
bolivuda
[22.10.2009 - 18:21]
Mazāk ēdu. Drēbes neesmu pirkusi jau pusgadu. Vakar pie spoguļa 2 h laikoju un kombinēju savas sen aizmirstās drēbes. Biju pārsteigta, cik daudz dažādu apgērba komplektu man sanāk. Protams, protams gribās jau sevi palutināt. Piemēram, tagad jūtu akūtu nepieciešamību pēc somas, jo šī mana vienīgā valkājāma jau dilst (nav ādas). Nu tad tagad meklēju kādu gaišu, lai pieskaņotu pie kurpēm. Gan kaut kad lētu atradīšu. Un vispār apgērbu lieliski var adarīt interesnatāku piepērkot aksesuārus, piemēram, krelles, šalles, brošas u.c. Man šobrīd mājās ir viena mandeļu eļļa, kokosriekstu eļļa, viens ķermeņa sviets, tad šī sviets un es vel meklēju, ko lai nopērk. Nu slima, ne? Laikam tā ir slimība man. Vienkārši šajos produktos esmu vīlusies, un gribu atrast to ideālo. Tāpat man tagad ir trīs tušas (viena Chanel, kuru vairs mūžā nepirkšu), divi tonālie, daudz acu zīmuļu, dažādas ēnas. Un es tik un ta meklēju, jo man tācu jāatrod ideālā kosmētika. Tādēļ kosmētikā neko nepirkšu, kamēt nebūsui izlieotjusi šo. Vienīgi gribās kādu lūpu spīdumu, bet cik esmu mēginājusi, visas ir neoturīgas. Kas vēl? Nekur nebraucu ar transportu. Piemēram, šodiuen ar kājām gāju līdz Olimpijai. Kopā gāju 1.5 h. Nav traki, jo šodien bija samērā normāls laiks. Un rezultātā ietaupīju transporta naudu. šad tad ūdeni bez maksasņemam no kaut kāda urbuma. Atrdoas Imantā, kaut kur uz Jūrmalas šosejas pusi. Nākamgad pēc pilnas progrmmas stādīsim lauku labumus. Ja patīk lasīt grāmatas un gribās, lai mājās arī kāda ir, nevis skraidīt uz bibliotēku, tad Zvaiznē tagad ir Bankrota cenas, kur baigi lēti var foršasa gram,atas. Un laba vēl ir ķengurgramatu sērija. Tur var pa lēto dabūt klasiku un vispār foršus romānus. žurnālus vispār biju pārtrauksi pikrt pat pirms krīzes, jo tie kaut kādi, es tavianojos, s*di vien ir. Visi ir galīgi bezjēdzīgi. Tad jau labāk grāmatas pirkt. Opāāā...Daudz sanāca.
kukazina
[22.10.2009 - 16:51]
jā, nu ja godīgi, tad es to taupīšanu tā nejūtu, jo visu laiku esmu bijusi kapeiku skaitītāja arī iepriekš lielākoties iepirkos uz atlaidēm. takā tāpat jau pusdienas eju ēst mājās, tad tur ļoti ietaupās, turklāt man šķiet, ka parasti kaut kā pa lēto arī pagatavoju tās pusdienas - nopērku kaut kādas vistu muguriņas, vai sirsniņas, vai arī kādu lētu zivtiņu - riktīgi pa lēto sanāk. Pusdienas mierīgi var paēst pa 30 sant. un diezgan labi paēst.(nu jā, bet ne visiem ir iespēja paēst mājās, tas gan) Vienīgais, kur neprotu taupīt ir riekstiņi un visādi našķi, augļi, jo tos man gribās visu laiku darbā paknaukšķināt. Bet vēl esmu atteikusies pirkt matu maskas, jo tagad pati viņas taisu no visādiem dabīgajiem materiāliem un pat ir labāk nekā pērkot (kas ir diezgan padārgi), nu jā protams arī tagad ietaupu tomēr uz kosmētiku (esmu konstatējusi, ka nav nozīmes sapirkties kaudzi nagulaku, kas tāpat sakalst un jāsviež ārā), iepriekš arī ļoti bieži pirku rokaspulksteņus (biju takā slima ar to ), bet tagad sen nevienu neesmu iegādājusies. Nu principā jau lai ietaupītu no šā tā nākas atteikties, bet tāpat nekad naudas nevar būt par daudz
rozite
(43) [22.10.2009 - 16:11]
esmu krīzes laikā ateikusies no gēla nadziņiem jau 3mēn esmu bez nadziņiem
esmu laimīga sieviņa ,māte un laba draudzene jums ;)
iceiceice
(41) [22.10.2009 - 11:45]
Draudzīgi padomi par veselīgāku un lētāku uzturu * Izdomājiet ēdienkarti visai nedēļai, padomājiet, ko un kā gatavosiet, attiecīgi sastādiet pirkumu saraksti, ko stingri ievērojiet. * Pievērsiet uzmanību gan cenai, gan produkta sastāvam. * Bieži vien produkts ir lētāks, jo ievietots mazākā iepakojumā, tāpēc salīdziniet arī produktu cenu kilogramā/litrā. * Lietojiet uzturā sezonālos augļus/dārzeņus. Tie būs veselīgāki un cenas ziņā pieejamāki. * Nepērciet ēdienus/produktus, ko mājas aptākļos viegli varat pagatavot pats.
Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.
otina
[21.10.2009 - 19:57]
Man aizdomas, ka bija pat vesela mājas lapa par šo tēmu izveidota kautkur... Blogā nupat ieliku kā ietaupīt, ja interesē...
Kad tad- ja ne tagad? Kas tad- ja ne es?
D_H
(38) [21.10.2009 - 19:42]
nesanaak mums paarak.
Galvenais, ka cilvēks labs .............
rozite
(43) [21.10.2009 - 18:56]
ja godīgi esmu domājusi, bet nekādi nevaru atras izdevīgākus tarifus. pagaidām esmu uz LMT un nesūdzos, bet man telefons ir uz firmu (manu) un vienīgi ko esmu izdarijusi uzlikusi tagat to saucamo laika ierobežojumu.
esmu laimīga sieviņa ,māte un laba draudzene jums ;)
pantogar
[21.10.2009 - 18:47]
Vai jūs kaut kā esat sapratušas kā ietaupīt uz telefona rēķina. Vienīgais, ko šobrīd daru ir - vienmēr atbildu uz telefona zvaniem, lai pēc tam pašai nav jāpārzvana.
sol
(41) [21.10.2009 - 17:07]
Kristy26, man tas pats - gribās jau palūrēties kā ir sanācis nākamai meitenītei
.. laimīga ..
kristy26
[21.10.2009 - 17:04]
ne pa temu-bet nevaru sagaidit to parvertibu video
un par to taupishanu,taupit jau taupu,bet ne vnm sanak,agrak ipasi veikala liszi neekinajam njemam ko sirds karo,bet tagad ta nav,piedomajam lidzi
tik sasoditi labi
sol
(41) [21.10.2009 - 17:01]
Jā, amilo. Bet te tā pārsvarā visur pieņemts, jo man šķiet, ka tas tāpat aiziet uz uzņēmuma rēķina
.. laimīga ..
l
[21.10.2009 - 17:00]
superīgs šefs sarēķināju, ka mēnesī pusdienām kafejnīcā tērēju ap 40Ls, tas lika aizdomāties, ka varētu lētāk paēst
sol
(41) [21.10.2009 - 16:58]
Pie mums šeit ir ierasts, ka pārsvarā visi cilvēki uz darbu ņem līdzi savas pusdienas. Arī es dodoties uz ofisu salieku savu paciņu, bet pārējās divās dienas pauzēs šefs uzliek kūku, augļus. Kad biju LV, tad pēc ieskatiem un garīgā - vai nu ārā kaut kur, vai uz vietas, līdzi paņemto. Reizēm vasaras periodā ar meitenēm kopā nopirkām siltos pusdienu trauciņus un uz vietējo parciņu - paēst, izvēdināt galvu un tad atpakaļ papīros
.. laimīga ..
rozite
(43) [21.10.2009 - 16:55]
es gan eju ēst tomēr kafeinīcā, jo tā varu atslēkties no darba, jo man brīžiem liekās kad sienas mani smacē
esmu laimīga sieviņa ,māte un laba draudzene jums ;)
ledainaa
(44) [21.10.2009 - 16:54]
Es uz darbu bieži ņemu līdzi augļus un dārzeņus, kas nu kurā sezonā. Bet bieži arī nākas ēst kafeinīcās. Galvenais tādās, kur pats var izvēlēties cik lielu porciju grib, jo man daudz nevajaga, tad var lēti paēst.
ledainaa smaidule. mamma, māsa, meita, sieva
pantogar
[21.10.2009 - 16:45]
Ar to ēšanu, es esmu diezgan neveselīga. ļoti bieži sanāk nodzīvoties visu dienu bez ēšanas, tikai uz ūdens.. Vēl man vienmēr darbā pie rokas stāv žāvētas aprikozes un indijas rieksti. Par aprikozēm tā izlasīju, ka lbas, bet tie rieksti gan man ļoti garšo. Un arī tas ir labs variants, ko uzgrauzt, ja nav iespējas vai laika, kad ēst. Tie vismaz nebūs sliktie tauki.
l
[21.10.2009 - 16:41]
īpaši netaupu.. tikai agrāk pirku pilnu ledusskapi un pusi metu ārā, jo nespējām apēst, tad tagad cenšos pirkt mazāk ja jau runājam par taupīšanu jūs ēdat darba laikā kādā kafejnīcā vai ņemat līdzi no mājām?
pantogar
[21.10.2009 - 16:39]
Nu jā, sol. Tie padomi ir ļoti noderīgi. hahahā!! Piemēram, jūsu mobilais operātors ir pašlaik visizdevīgākais? Vai jūs to mainījāt? Man vienkārši pašlaik ir lieli rēķini, bet nevaru arī īsti saprast kurs būtu labāks.
rozite
(43) [21.10.2009 - 16:37]
ooo... par to kondacenieri nemaz nezināju. man arī noderēs
esmu laimīga sieviņa ,māte un laba draudzene jums ;)
ledainaa
(44) [21.10.2009 - 16:33]
rozīte, man tieši tas pats. ar to kosmētikas pirkšanu. tagad es sāku vienkārši būt taupīgāka - nespiežu tik daudz vairs to šampūnu matos, pirms kondicioniera matus izsusinu ar dvieli, lai tam lielāks efekts, jo kaut kur lasīju, ka ja mati ir pārāk slapji, ūdens neļauj piekļūt tam kondicionierim klāt matam. vienīgi uz krēmu rēķina nevaru ietaupīt, man ir sausa āda.