Izlasīju nesen rakstu,kurā uzzināju, ka ūdens lietošana- 2l dienā, ir pārspīlēti un ķermenī rodas dažādas kaites kā, piemēram, šis liekais ūdens ar ir viens no celulīta iemesliem. Kā arī jogurta lietošama ir galvenais iemesls celulītam. Cilvēki aizraujas ar mirušo baktēriju lietošanu uzturā un dara daudz vairāk ļaunuma nekā ēdot normālo pārtiku. Ko Jūs par to domājat?
kristjiks
(39) [29.06.2009 - 09:52]
Es sāku ar to, ka katru pusstundu izdzēru 1 glāzi ūdens (Kādu 4- 6 stundu garumā). Tagad tā ir pierasta lieta un pat prasās.
Nav nepareizu atbilžu. Ir tikai nepareizie jautājumi!
Mr. Holy Deer
[28.06.2009 - 23:49]
obsidiana, ir vecais triks. Uzliec visur sev glāzes ar ūdeni. Nu tipa - uz galda, pie gultas, virtuvē etc. Un ejot garām pamēģini kaut vienu pilienu izdzert Pēc kāda laika pieradīsi Es ar' nevarēju agrāk tik daudz tukšo ūdeni dzert. Tagad izdzēru aptuveni 3-4 litri dienā. Tas ir pa daudz, bet vismaz vajadzīgo minimumu varēsi pēc laika pārvarēt
...all animals are equal but some animals are more equal than others....
obsidiana
[28.06.2009 - 23:29]
tas labi! a kā Tu vari uzņemt tik daudz šķidruma? es pat nevaru izdzert 2 glāzes ūdens?
kristjiks
(39) [28.06.2009 - 18:58]
Es kādus 2 mēnešus regulāri dienā izdzeru apmēram 3l ūdens un varu teikt tikai to, ka āda kļuvusi veselīgāka un celulīts manāmi mazinājies, tā ka- šoreiz nepiekritīšu.
Nav nepareizu atbilžu. Ir tikai nepareizie jautājumi!
otina
[26.06.2009 - 14:20]
Kā var atšķirt dzīvās baktērijas no mirušajām???
Kad tad- ja ne tagad? Kas tad- ja ne es?
otina
[25.06.2009 - 19:10]
Tā jau nebija pat dzeršana, bet brutāla iekšu skalošana...
Kad tad- ja ne tagad? Kas tad- ja ne es?
obsidiana
[25.06.2009 - 19:05]
ūdeni gan nav nekāda bauda dzert Otina bet nu jā ko tik naudas dēļ nedarīsi
otina
[25.06.2009 - 16:03]
Redzēju TV vienu šovu, kur tā kā pie mus Grigals alu liek dzert, tā tur 5 litri ūdens bija jāizdzer... Ritīgi nežēlīgi man tas likās, bet ko tik cilvēki naudas dēļ nedara...
Kad tad- ja ne tagad? Kas tad- ja ne es?
golfere
[25.06.2009 - 16:02]
Pārāk liels ūdens daudzums uzkrājas organismā nevēlami, bet 2-3 litri ūdens gan vajag izdzert...tas jau domāts par pārmērīgu ūdens dzeršanu... tad rodas uzpampums un celulīts...
obsidiana
[25.06.2009 - 15:19]
Intervējamais bija Latvijā labi atzīts speciālists, vārdu neatceros, bet tomēr lik aizdomāties. Nu bet pareizi jau saka, ka visu vajaga ar mēru.
otina
[25.06.2009 - 15:12]
šaubos ka tādas muļķības zinātnieki gudro, tas vairāk pēc meža večiņām izskatās...
Kad tad- ja ne tagad? Kas tad- ja ne es?
sanysan
[25.06.2009 - 15:11]
Nu bet - tā pat tak zinam ,ka ūdens organismam neko sliktu nenodara!! Tas ka kādi jauni zinātnieki, la ipelnītu naudu izgudro stulbības..tas jau cits jautājums...
otina
[25.06.2009 - 15:10]
sanysan nu katrā ziņā par ūdens lietu labāk goglē atrast kas ir kas...
Kad tad- ja ne tagad? Kas tad- ja ne es?
sanysan
[25.06.2009 - 15:08]
otina - JO ma JO..Tu sēdi pie google visu laiku??
otina
[25.06.2009 - 15:06]
Eiropas sievietēm celulīta ārstēšana bijusi aktuāla jau daudzus gadus. Īpaša gādība un uzmanība parasti tiek pievērsta augšstilbiem, ko franči sauc arī par culottes de cheval — burtiski tulkojot no franču valodas, tas nozīmē «jājambikses».
Lai arī par pirmajiem veiksmīgajiem celulīta ārstēšanas gadījumiem parasti runā tieši Francijā, patiesībā šīs ārstēšanas pirmsākumi meklējami Zviedrijā. Tieši zviedru ārsti, masieri un terapeiti pirmie iemācījās izprast sakarības starp ķermeņa izskatu un veselību jau 19. gs. beigās.
Viņi pirmie atklāja kunkuļveidīgos, uztūkušos veidojumus zem ādas un ārstēja tos ar īpašām masāžām, vingrojumiem un diētu. Starp vairākiem citiem vārdiem, kādos šie veidojumi tolaik tika nosaukti, lietoja arī vārdus celullite, panniculite un myocellite. Franči, kas vienmēr ir vēlējušies saglabāt savas dominējošās pozīcijas skaistumkopšanas jomā, ātri vien piesavinājās vārdu «celulīts». Tika pasludināts, ka šis vārds ir atvasinājums no franču vārda «cell» un izskaņas «-ite» — «slimība».
Kas ir celulīts?
Medicīniskiem vārdiem runājot, celulīts ir lokalizēta lipodistrofija — nepareizas formas taukaudi, kas koncentrējas vienā vai vairākos noteiktos ķermeņa rajonos. Jaunākie zinātniskie pētījumi šajā laukā tomēr ir pierādījuši, ka celulītam ir samērā neliela saistība ar taukaudiem, bet daudz lielāka — ar saistaudiem, jo tie uzkrāj tauku slāni un notur to vienā konkrētā ķermeņa vietā.
Būtībā celulīts ir tauki, no kuriem nav iespējams atbrīvoties dabiskā ceļā. Tā ir gelam līdzīga viela, kas sastāv no taukiem, ūdens un toksiskajām vielām un kas kunkuļiem līdzīgos veidojumos rodas tieši zem ādas. Celulīts lielākā vai mazākā mērā ir sastopams apmēram 85% pieaugušu sieviešu.
Tā kā celulīts nav tauki to ierastajā nozīmē, tad nekādas diētas šeit nelīdz. Ja mēs novājēšanas nolūkā uzņemam pārāk maz uzturproduktu, ķermenis automātiski sāk savu tauku rezervju sadedzināšanu, lai papildinātu trūkstošās enerģijas rezerves. Tādējādi mēs varam atbrīvoties no liekajiem taukiem, taču ne no celulīta. Šādā veidā to sadedzināt nav iespējams.
Celulīts veidojas tad, kad zemādas saistaudi, kuriem vajadzētu veidot taukus, kļūst vāji un deformējas. Šajā brīdī saistaudi sāk darboties kā enkurs starp muskuļiem un ādu. Veidojas īpatnējas «kabatas», kurās tieši zem ādas uzkrājas tauki scarpus fascia. Saistaudiem kļūstot aizvien vājākiem, scarpus fascia kļūst redzami kā neregulāras formas zemādas veidojumi. Ilgu laiku tika uzskatīts, ka tieši šie procesi ir celulīta rašanās cēlonis, taču ir teorijas, kas pierāda, ka īstenais iemesls tomēr ir vāja asins cirkulācija, kas pieļauj šo taukslāņu veidošanos zem ādas. Tiklīdz tauki netiek pienācīgi absorbēti, tie piesaistās saistaudiem un zem ādas parādās neregulāras formas uztūkumi.
Visbiežāk skartie ķermeņa reģioni
Visbiežāk celulīts veidojas šādās ķermeņa daļās: iekšējās, augšējās un mugurpuses augšstilbu daļās, ceļu locītavu iekšpusē, uz vēdera, gūžām, sēžamvietas, muguras lejasdaļā, augšdelmu iekšpusē un aizmugurē, uz potītēm, muguras augšdaļā un zem lāpstiņām.
Speciālisti pagaidām nav noskaidrojuši, kādēļ celulīts veidojas tieši šajās ķermeņa daļās. Vienota skaidrojuma tam nav. Ir tikai skaidrs, ka tas var skart jebkuru cilvēku jebkurā vecumā vai svara kategorijā un izvēlēties kādu no iepriekš minētajām ķermeņa daļām. Iespējams, pat vairākas.
Kā tas izskatās?
Kā mēs varam pazīt celulītu? Jau tīri vizuāli tauki un celulīts neizskatās vienādi. Parasti taukaudi, tos saspiežot, izskatās gludi un vienmērīgi, bez jebkādiem neregulāriem vai nedabiskiem veidojumiem. Celulīts ir citāds. Ir viena elementāra metode nekļūdīgai celulīta atpazīšanai: saspiediet ādu starp īkšķi un rādītājpirkstu vai arī starp abu roku delnām. Ja āda sakrokojas un pēc struktūras sāk atgādināt apelsīna mizu, tā ir droša pazīme, ka veidojas celulīts. Turklāt tas pēc savas būtības ir jutīgs, tādēļ, saspiežot celulīta šūnas, jums vajadzētu izjust sāpes. Ar taukaudiem tā nav. Tālākās celulīta attīstības fāzēs ādas krokas būs saskatāmas jau arī bez saspiešanas, savukārt āda kļūs ļengana un jutīga.
Celulīta veidošanās
No kā sastāv cilvēka ķermenis? Tie ir kauli un āda, nervi, muskuļi, smadzenes un asinis. Visi orgāni darbojas vienā ritmā, harmonijā un saskaņā. Un tomēr katrai mūsu ķermeņa daļai ir unikālas funkcijas.
Pieminot celulītu, mēs vispirms runājam par saistaudiem. Tie ieskauj visus cilvēka muskuļus un piešķir augumam formas. Saistaudi savukārt atrodas mitrā vidē, kur nemitīgi cirkulē asinis, ūdens un limfātiskais šķidrums. Šie šķidrumi satur skābekli un barības vielas, tie nogādā tās visiem mūsu ķermeņa orgāniem, kā arī veic tīrīšanas un lieko, toksisko vielu izvadīšanas funkcijas.
Pārmaiņas parādās brīdī, kad celulīta dēļ lieko vielu izvadīšanas process palēninās. Tāpēc saistaudos krājas ūdens un izvadīšanai paredzētās vielas. Tās uzkrājas biezos slāņos un sacietē, tādēļ organisms nespēj tās izvadīt saviem spēkiem. No ārpuses šie slāņi izskatās pēc sapampumiem, un āda uz tiem pēc savas struktūras patiešām atgādina apelsīna mizu.
Celulīta veidošanās cēloņi
Galvenais celulīta veidošanās iemesls ir mūsu dzīvesveids. Mēs pārmērīgi noslogojam savu ķermeni, neļaujam tam pietiekami atpūsties, ēdam neveselīgu ēdienu, neuzņemam pietiekami daudz šķidruma, mums ir sēdošs dzīvesveids, un mēs pārāk maz laika pavadām svaigā gaisā.
«Malauxja», «Les Nouvelles Esthetiques» Visas šīs lietas negatīvi ietekmē gremošanas sistēmu, asinsriti un citus procesus. Rezultātā lieko vielu izvadīšana no organisma tiek padarīta lēnāka, un tas jau ir pirmais solis uz celulīta veidošanos. Vēl viens nozīmīgs iemesls ir estrogēna hormons. Šis sievišķais hormons aktivizējas dažas dienas pirms menstruālā cikla sākšanās un dažreiz arī ovulācijas laikā. Abos gadījumos ķermenis aktīvi patērē šķidrumu, tāpēc tas jāuzņem papildus, citādi atkal tiek bloķēta normāla vielu cirkulācija organismā un var sākties celulīta veidošanās.
Autointoksikācija
Ķermenis novada liekās toksiskās vielas no organisma caur plaušām, aknām, izvadorgāniem un ādu. Normālos apstākļos ar to pilnīgi pietiek, lai izvadītu visas ķermenī uzkrātās toksiskās vielas. Šādas vielas ir, piemēram, alkoholiskajos dzērienos, tējā, kafijā, asās garšvielās, cūkgaļā, dzīvnieku taukos, šokolādē un ceptos ēdienos. Arī diētiskie medikamenti nodara organismam vairāk ļaunuma nekā labuma. Tomēr gadījumos, kad kāds no šiem orgāniem vairs nespēj pildīt savas funkcijas un kaitīgo vielu izvadīšana no organisma tiek traucēta, var sākties ķermeņa autointoksikācija.
Estrogēna hormona faktors
Sievišķā hormona estrogēna galvenais uzdevums ir mīkstināt šķiedraudus, kas noslēdz sievietes dzemdi. Līdz ar to estrogēna nozīme tieši pirms bērna dzimšanas ir ārkārtīgi liela. Bez šā hormona bērniņa piedzimšana faktiski nebūtu iespējama.
Jau grūtniecības laikā ķermenis ir gluži vai pārpludināts ar šo hormonu. Tas palielina ūdens aizturi un izraisa ķermeņa uzpūšanos. Šis iekšējais ķermeņa stress ietekmē asinsrites sistēmu un normālu asinsriti, tāpēc var rasties aizcietējums. Estrogēna darbība nebūt nebeidzas līdz ar bērna piedzimšanu, taču estrogēna pārpalikums organismā var izraisīt saistaudu atslābumu, kas ļauj taukiem uzkrāties tieši zem ādas.
Celulīts sievietei var parādīties jebkurā vecumā — sākot jau no četrpadsmit vai piecpadsmit gadiem. Itin bieži tas parādās reizē ar menstruālā cikla sākšanos, tomēr var parādīties arī daudzus gadus vēlāk, menopauzes laikā. Fiksēta laika perioda nav. Pēc būtības celulīts ir viltīgs, tas nesteidzīgi parādās pēc tam, kad cilvēks ilgāku laiku nav rūpējies par savu ķermeni. Daudzām sievietēm celulīta rašanās iemesls varētu būt hormonālās tabletes vai grūtniecība. Augsts estrogēna hormonu daudzums organismā var ietekmēt ūdens saturu saistaudos un līdz ar to arī normālu asinsriti.
Pamatā celulīts ir vienīgi sievietēm raksturīga problēma, taču dažkārt tas var rasties arī vīriešiem — galvenokārt uz vēdera un pakauša. Nelaime tā, ka sievietes organismā ir divas reizes vairāk taukaudu nekā vīriešiem. Vispārējos skaitļos tauki veido 24% sievietes kopējās ķermeņa masas un tikai 11% vīrieša masas.
Lai izārstētu celulītu, jāizpilda trīs pamatsoļi:
jāatgriež saistaudiem to dabiskā elastība; jāatbrīvo audos iesprostotās vielas; jāizvada šīs vielas no organisma. Visi trīs soļi ir savstarpēji saistīti. Katrs jāizpilda atsevišķi, taču minētajā kārtībā, lai panāktu vēlamo rezultātu.
Kā pazīt celulītu?
Vispirms jāatceras, ka celulīta masa padara attiecīgo ķermeņa daļu smagu un neproporcionālu. Ir divi celulīta paveidi — cietais un mīkstais. Cietais celulīts ir kā biezi audi, kas pieķeras muskuļiem. Šādu celulītu ir ļoti grūti likvidēt, turklāt tas ir arī sāpīgs, jo celulīta apakšējie slāņi parasti saspiež nervu galus. Cietais celulīts parasti veidojas jaunām, fiziski spēcīgām «Biodroga», «Les Nouvelles Esthetiques». sievietēm. Visbiežāk tās ir sievietes, kas nav piedzīvojušas krasas svara maiņas un nav izmantojušas spēcīgas (taču parasti organismam ļoti kaitīgas) diētas programmas. Šādu sieviešu audi nav tikuši pakļauti vardarbīgām ārstniecības metodēm, tāpēc saglabājas stingri.
Vietās, kur izveidojies cietais celulīts, āda parasti ir sausa un raupja — tas tāpēc, ka tai pietrūkst nepieciešamo barības vielu. Asāk iezīmējas rievas un grumbas. Elastīgi, veseli saistaudi ļauj ādai brīvi kustēties, sarauties un izliekties, taču pēdas uz ādas nepaliek. Turpretī, ja saistaudos trūkst ūdens un barības vielu, ilgstoša ādas stiepšana atstāj uz tās rētām līdzīgas rievas. Parasti tādas var parādīties pēc grūtniecības.
Mīkstais celulīts nav nedz blīvs, nedz arī koncentrēts — tātad strukturāli tieši pretējs cietajam celulītam. Tas parasti izplešas lielos laukumos, ir ļengans un brīžiem liekas, ka tas nemaz neturas pie ādas vai muskuļiem, bet brīvi peld starp tiem. Tādēļ mīkstais celulīts ir ļoti viegli pamanāms. Tas slīd pāri muskuļu šķiedrām, uzkrājas ķermeņa iedobumos un veido kunkuļainus uztūkumus, turklāt mīkstais celulīts kratās līdzi katrai straujākai ķermeņa kustībai. Mīkstais celulīts bieži ir novērojams sievietēm, kas kādreiz aktīvi nodarbojušās ar sportu, bet vēlāk pilnībā pārstājušas to darīt.
Vēl viens bīstams faktors ir intensīvās diētas. Tās ir ātras un nesaudzīgas, tāpēc organismam ļoti kaitīgas. Intensīvās diētas var sekmēt strauju masas samazināšanos, taču parasti ne uz ilgu laiku. Rezultātā audi ātri vien zaudē savu elastīgumu un spēku, jo tiem nemitīgi jāpielāgojas jauniem apstākļiem.
Diurētiskās tabletes arī var sekmēt masas samazināšanos, taču tikai uz ķermenī esošā ūdens rēķina. Tas nozīmē, ka, tiklīdz cilvēks pārstās lietot šīs tabletes, ķermeņa masa atkal pieaugs.
Kā minēts iepriekš, pasliktināta ķermeņa šķidrumu cirkulācija un celulīts ir savstarpēji saistītas lietas. Celulīts parasti «izvēlas» tos ķermeņa reģionus, kur šķidrumu cirkulācija ir vissliktākā, jo tieši tādas vietas ir vislabvēlīgākās celulīta veidošanās procesam, un celulīts šo cirkulāciju pasliktina vēl vairāk.
Celulīta masāža
Atsevišķos gadījumos celulītu var diezgan sekmīgi ārstēt. «La Prairi», «Les Nouvelles Esthetiques» Vislabākos rezultātus parasti sniedz celulīta masāžu programmas un dažas mehāniskas manipulācijas. Ir vairākas masāžas kustības, kas var sagraut celulīta pretestību un sekmēt tā ārstēšanu — dažāda veida uzsitieni, spēcīga berzēšana u. c. Garas, plūstošas kustības sagatavo ādu masāžai, bet spēcīga berzēšana, staipīšana un locīšana sagrauj celulīta struktūru. Pašās masāžas beigās ar mazliet spēcīgākiem uzsitieniem liekās vielas tiek atrautas no celulīta veidošanās vietas, un vēlāk tās dabiskajā ceļā tiks izvadītas no organisma.
Vispirms ar garām, plūstošām kustībām āda jāmasē tikai vienā virzienā — uz sirds pusi. Šīs kustības galvenais uzdevums ir sagatavot attiecīgo ķermeņa daļu tālākajai masāžai. Pēc tam ar pirkstiem vai visu plaukstu jāpaceļ āda un tā jāsaspiež, uz brīdi atbrīvojot to no apakšējiem slāņiem. Ar pirkstu kauliņiem viegli, ritmiski uzsitot pa ādu, ir iespējams sagraut celulīta struktūru un to iznīcināt. Šis masāžas veids ir ļoti efektīvs augšstilbiem, gūžām un vēderam. Kustinot pretējos virzienos abu roku pirkstus, veido iedomātus «S» burtus — ar katru roku pretējā virzienā. To sauc par «dziļo» masāžu, kuru vislabāk lietot vēdera, gūžu, augšstilbu un ceļu locītavu masēšanai. Masāžas procedūras nobeigumā ar abām rokām spēcīgi jāspiež uz ādu, virzot rokas uz sirds pusi. Šīs kustības stimulē asins un limfātiskā šķidruma cirkulāciju, likvidē aizsprostojumus un paātrina lieko vielu izvadīšanu no organisma. Ārstēšana ar mehāniskajiem palīglīdzekļiem
Mehāniskās palīgierīces sekmē saistaudu ārstēšanu, ievērojami uzlabo asinsriti, mazina muskuļu uztūkumu. Šīs palīgierīces ir rokas instrumenti, kas darbojas pēc vakuuma principa un bez jebkādām sāpēm spēj atdalīt celulīta veidojumus no saistaudiem, kā arī pārvietot tos. Ar šādām ierīcēm iespējams atjaunot ķermenim tā sākotnējās formas bez ķirurģiskas iejaukšanās un samērā ātrā laikā. Un tas nav tikai šķidruma zudums, kas pazūd īslaicīgi un ātri atjaunojas iepriekšējā daudzumā. Šķidruma patēriņš šajās procedūrās jau ir ierēķināts.
Celulīta ārstēšanai ar mehāniskajām palīgierīcēm parasti ir vajadzīgi 18 seansi, un katrs no tiem ilgst 35 minūtes.
Savstarpējā sadarbība
Lai saņemtu vislabāko celulīta ārstēšanu un gūtu no tās maksimālus rezultātus, vispirms pašam ir tā pa īstam jāgrib atbrīvoties no šīs nepatīkamās kaites. Vispirms katram pašam vajadzētu izstrādāt optimālu grafiku, kas paredzētu pēc iespējas vairāk laika fiziskiem vingrinājumiem un masāžām. Otrkārt, ir laiks padomāt par regulārām un veselīgām maltītēm. Ir svarīgi vispirms iemācīties nedarīt neko tādu, kas varētu sekmēt tālāku celulīta attīstību, bet pēc tam var griezties pie estētikas speciālista pēc profesionālas palīdzības un padoma. Kopējiem spēkiem rezultāts tiks sasniegts!
Pilnu rakstu lasiet «Les Nouvelles Esthétiques Latvia» 2’2003
Kad tad- ja ne tagad? Kas tad- ja ne es?
iceiceice
(41) [25.06.2009 - 15:06]
Es pat tos 2 l nevaru dabūt iekšā! dzeru cik gribu..
Labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks.
Mr. Holy Deer
[25.06.2009 - 15:03]
bullshit piedodiet par rūpību, bet ūdens ir vienīga lieta, kas izvada ārā no organisma visādas nejaukas lietas par jogurtu = nezinu = varbūt tā ir
...all animals are equal but some animals are more equal than others....
shankai
(39) [25.06.2009 - 15:02]
Manuprāt ūdeni vajag tik uzņemt cik tev gribas. Ja jūti bieži lielas slāpes, tātad ūdens daudzums organismā ir par maz un nepieciešams vairāk uzņemt. Tā manuprāt... Un vai tas kaut kā ietekmē celulītu, nu diez vai
Don't Talk Just Kiss!!
sanysan
[25.06.2009 - 15:02]
Kārtējais blefs..
obsidiana
[25.06.2009 - 14:59]
Izlasīju nesen rakstu,kurā uzzināju, ka ūdens lietošana- 2l dienā, ir pārspīlēti un ķermenī rodas dažādas kaites kā, piemēram, šis liekais ūdens ar ir viens no celulīta iemesliem. Kā arī jogurta lietošama ir galvenais iemesls celulītam. Cilvēki aizraujas ar mirušo baktēriju lietošanu uzturā un dara daudz vairāk ļaunuma nekā ēdot normālo pārtiku. Ko Jūs par to domājat?