Sveikas, meitenes Vēlējos noskaidrot vai kāda vēl slimo ar šo pašu kaiti, kā ir pagājusi ārstēšanās un vai jau ir bērniņš! Esārstējos nepilnu pusgadu un pašlaik vēl nekas nav zināms, bet cerību neesmu atmetusi un domāju, ka drīzumā manā ģimenē arī būs mazais resgalis
poga :)
[29.07.2009 - 18:56]
Mans ārsts man veica laporaskopiju un atklāja endimetriozi Pirmo gadu nevarēju saņemties un sākt ārstēties, jo bija bail, ka būs jādzird ka man nevarēs būt bērni Tagad esmu izgājusi daļēji ārstēšanos (potes) un tagad jāiet pie ārsta uz pārbaudēm! Ļoti ceru, ka viss būs kārtībā
D_H
(38) [29.07.2009 - 15:38]
man ta operācija ir darīta, bet viņi atgriežās vel un vēl arī
Galvenais, ka cilvēks labs .............
shankai
(39) [29.07.2009 - 08:08]
Šito gan nezināju. Ai, mums sievetēm vispār ir tik daudz iespējamo kaišu....
Don't Talk Just Kiss!!
Nopietna
[29.07.2009 - 07:46]
Pladies poga, nu gan izsmeļošu info, tu mums izklāstiji par Endimetriozi, paldies
Sievietes noslēpumus neizpauž, viņas tos apmaina pret citiem.
D_H
(38) [28.07.2009 - 23:41]
man ir.. nezinu vai pareizi domaju, bet man ir policiskas olnīcas utt. un diezgan pagrūti būtu bēbi ieņemt ja es tagad izdomātu, bet.. es ārstējos..
Galvenais, ka cilvēks labs .............
poga :)
[28.07.2009 - 23:37]
Endometrioze sievietēm ir ļoti izplatīta slimība, kuras laikā dzemdes gļotādai līdzīgie audi nonāk vai veidojas arī citos orgānos — vēdera dobumā, olnīcās, olvados, starp dzemdi un taisno zarnu, uz urīnpūšļa un dzemdes kakliņa, pat ārpus vēdera dobuma, piemēram, plaušās, nierēs, kur pārvēršas labdabīgos veidojumos (mezglos, jaunveidojumos vai izaugumos). Tas nebūtu nekas, ja vien dažādu hormonālu procesu ietekmē dzemdes gļotāda katru mēnesi nenoārdītos, neasiņotu (menstruācijas). Tieši tāds pats process norisinās arī audos, kas nonākuši ārpus dzemdes, tikai ar to atšķirību, ka noārdīšanās galaprodukti netiek izvadīti no organisma, izraisot iekaisumu un sāpes.
Par to, kādēļ rodas endometrioze, ir vairākas versijas. Piemēram, menstruāciju laikā daļa dzemdes gļotādas, tā saucamais funkcionālais slānis, caur olvadiem nokļūst vēdera dobumā, uz olnīcu virsmas, un sāk augt tam neparedzētās vietās. Taču mūsdienās uzskata, ka slimībai ir ģenētiski cēloņi — ģimenē šo slimību vai noslieci uz to pārmanto. Slimības attīstību veicina neregulāras, retas seksuālas attiecības, nepareizi izvēlēta kontracepcija, mazkustīgs dzīvesveids, pirmās grūtniecības pārtraukšana, seksuāli transmisīvās slimības, dzemdes piedēkļu iekaisums.
Ir trīs galvenie endometriozes veidi — olnīcu, vēderplēves un rektovaginālā (endometriomas jeb endometriozes perēkļi atrodas starp dzemdes kaklu, maksts mugurējo sienu un zarnu), kuriem ir atšķirīga izcelsme un ārstēšana. Olnīcu endometrioze ir pats nopietnākais slimības paveids, jo, tai progresējot, rodas endometroīdās cistas, saaugumi un 30–40% sieviešu attīstās neauglība.Endometrioze sastopama sievietēm reproduktīvā vecumā, un simptomi zūd, iestājoties menopauzei. Slimība var skart arī jaunas meitenes, kuru sūdzības par sāpēm pirms mēnešreizēm vai to laikā bieži vien nenovērtē ne vecāki, ne ārsti. Ja tās ir ļoti mokošas, noteikti jānoskaidro iemesls.
Slimību var atklāt gan ginekoloģiskās apskates laikā, gan ar ultrasonogrāfijas vai mazā iegurņa magnētiskās rezonanses izmeklējuma palīdzību. Taču vienīgais veids, kā slimību var diagnosticēt precīzi, ir laparoskopija — minimāli invazīva operācija, kuras laikā var arī ārstēt, izņemot endometriozes perēkļus. Pēc operācijas parasti izdodas atrisināt arī sievietes neauglības problēmu. Grūtniecību gan nevajadzētu atlikt uz pārāk ilgu laiku, jo endometriozei ir tieksme atkārtoties. Ja endometrioma ir ļoti maza, tā var arī nebūt šķērslis grūtniecībai un bērna barošanas laikā dažreiz var izzust, «uzsūkties», ļaujot iztikt bez operācijas.
kristjiks
(39) [14.07.2009 - 09:34]
Kas tā ir par slimību?
Nav nepareizu atbilžu. Ir tikai nepareizie jautājumi!
satacan
[09.07.2009 - 10:52]
Kas tas ir par zvēru?
poga :)
[09.07.2009 - 09:24]
Sveikas, meitenes Vēlējos noskaidrot vai kāda vēl slimo ar šo pašu kaiti, kā ir pagājusi ārstēšanās un vai jau ir bērniņš! Esārstējos nepilnu pusgadu un pašlaik vēl nekas nav zināms, bet cerību neesmu atmetusi un domāju, ka drīzumā manā ģimenē arī būs mazais resgalis