Kleoo.lv sagatavoja praktiskas rekomendācijas, kā organizēt kosmētikas un higiēnas preču glabāšanu ikvienā, pat ļoti mazā, vannas istabā.
1. Vates kociņi un plāksnītes – redzamā vietā
Lai jūsu „ātri izejošie” – vates kociņi un plāksnītes – vienmēr būtu redzamā vietā. Izvēlieties to glabāšanai caurspīdīgus konteinerīšus – tā jūs zināsiet, ka krājumi beidzas. Un varēsiet tos laikus papildināt.
Visas kosmētikas otiņas glabājiet vertikālā stāvoklī – tad jums nevajadzēs tās attīrīt no pūdera, ēnu, vaigu sārtuma paliekām kārbiņā un kosmētikas somiņā.
2. Neslēpiet tualetes papīra ruļļus
Iespējams, ka jūs kaut kad esat iekļuvusi divās neveiklās situācijās: pirmā – jūs esat savā tualetē un pēkšņi beidzas tualetes papīrs; otra – jūs esat tualetē pie draugiem un pēkšņi tur beidzas tualetes papīrs. Piekrītiet, ložņāt pa svešām atvilktnēm un plauktiem, cenšoties atrast jaunu tualetes papīra rulli, kāda tā ir bauda! Lai izvairītos no tāda veida scenārijiem turpmāk – glabājiet savas papīra rezerves turpat, pie poda, izstieptas rokas attālumā. Tam noderēs kāds pīts grozs, cilindra formas stikla vāze un citi radošie veidojumi. Kas attiecas uz scenāriju Nr. 2, cerēsim, jūsu draugi arī izlasīs šo padomu.
3. Ikdienas krēmus – pie rokas
Ādas kopšanas līdzekļiem, kurus lietojat dienu no dienas, vienmēr jābūt rokas tvērienā – uz izlietnes vai izlietnes spoguļskapītī. Pārējo – iedeguma losjoni, tamponi, zobu sukas viesiem – nolieciet tālāk.
Lai ekonomētu līdzekļus tūristisko izbraukumu laikā, iegādājieties mazus trauciņus un pudelītes, un, kad pienāks laiks ceļot, ielejiet šajos ceļojuma konteineros šampūnu, gēlu un kondicionieri no parastajiem lielajiem flakoniem.
4. Izmantojam griestus
Ja katrs centimetrs jūsu šaurajā vannas istabā ir svarīgs, palūkojieties augšup. Kāpēc neizmantot griestu telpu! Vairāklīmeņu trauks augļiem lieliski derēs glabāšanas papildus sistēmas radīšanai. To var piekārt duškabīnes stūrī vai novietot uz vannas un glabāt tajā šampūnus un gēlus.
5. Mājsaimniecības somu - lietā
Jūsu komplektam «Mājas frizieris» arī nepieciešama pareiza organizācija – glabājiet lokšķēres, fēnu, daudzās ķemmes un sukas, putas un izsmidzināmos līdzekļus mājsaimniecības somā. Pats galvenais, lai tajā būtu daudz kabatu un nodalījumu.
Kad nodarbojaties ar skaistumkopšanu – uzkariet uz durvju roktura „sakvojāžu”, bet pēc tam to nolieciet skapī. Neaizmirstiet satīt fēnas vadu, lai nākamreiz nevajadzētu tērēt laiku, lai atpiņķerētu fēnas vadu.
6. Līdzekļus, kam beidzies derīguma termiņs – uz miskasti
Pat paši mīļākie losjoni un krēmi ar laiku zaudē savu efektivitāti, bet kāds no tiem jau nelabi ož... Pārbaudiet savus vecos krājumus un izmetiet tos, kurus sen jau neesat lietojuši. Daudziem kosmētiskajiem produktiem ir tā saucamais „derīguma termiņš pēc iepakojuma atvēršanas”: meklējiet to uz etiķetes blakus burtam M – šis šifrs norāda mēnešu skaitu, kuru laikā krēms ir efektīvs. Vidēji, kosmētika acīm ir derīga pusgadu, krāsa – gadu, lūpu pomāde – divus. Turklāt iegaumējiet: daudzi produkti nesatur konservantus, bet tas nozīmē, ka to derīguma termiņš ir īsāks.
7. Veicam atzīmes
Lai izsekotu, cik ilgi jums jau ir viens vai otrs kosmētiskais produkts, uzrakstiet mēnesi un gadu, kad jūs sākāt to lietot, uz papīrīša un piestipriniet to ar skoča palīdzību pie flakona apakšas. Ja šaubāties par krēma derīgumu – vienkārši paskatieties uz atzīmēto datumu. Jautājums atkrīt pats par sevi.
8. „Matroškās”!
Bieži vien rītos mums paliek 10 minūtes, lai savestu sevi kārtībā un izskrietu no mājas – un vajadzīgo ēnu, kas iejauktas kastītē vai kosmētikas maciņā, meklēšanai laika nav ne sekundes. Lai netērētu laiku, izveidojiet mājas dekoratīvajai kosmētikai speciālu glabāšanas sistēmu ar daudziem maziem nodalījumiem. Šim mērķim lieliski derēs parastais plastmasas paliknis, kas paredzēts galda piederumiem. Ielieciet to galda atvilktnē un izvietojiet tajā „skaistuma līdzekļus” – atsevišķi ēnas, vaigu sārtumu, pomādes un tā tālāk. Pērkot jaunu kosmētiku, izvēlieties kompaktos variantus, lai tie viegli varētu ietilpt jūsu glabātuvē un kastīte viegli būtu atverama.