Visiem zināms, ka sieviete augstpapēžu kurpēs ir simts reižu skaistāka, kā sieviete zempapēžu apavos. Arī vīrieši drīzāk pievērsīs uzmanību tieši sievietēm, kurām kājās būs augstpapēžu kurpes, jo tās liek sievietei izskatīties seksīgākai un iekārojamākai. Un sievietes to labi zina un izmanto.
Tomēr, skaistums prasa upurus, bet kuru gan uztrauc, ka uz desmitcentimetrīgiem papēžiem nav visai ērti pārvietoties, ja runa ir skaistumu? Tomēr par visu jāmaksā – desmit centimetru papildu skaistuma var izvērsties nopietnās veselības problēmās.
Vēršoties pie ārsta pēc palīdzības, tu bieži vien pat nenojaut, ka tavu problēmu vainieki ir tie paši papēži, uz kuriem tu esi atklibojusi līdz ārsta kabinetam. Papēdis ir svarīga apavu detaļa. Pilnīgi plakana zole maina cilvēka dabisko stāvokli un uzliek papildu slodzi kājām. Lai to novērstu, ir vajadzīgs papēdis, bet neliels. Par optimālu tiek uzskatīts trīs līdz četrus centimetrus augsts papēdis. Ja šāds papēdis tev izraisa spēcīgas skumjas un depresiju – vari atļauties arī nedaudz augstāku. Tomēr nevajadzētu izvēlēties augstāku par pieciem centimetriem, jo tad tevi var piemeklēt dažādas veselības problēmas, jo pēda pārstāj pildīt tās funkcijas, kādas daba tai ir paredzējusi. Daudzas sievietes uzskata, ka plats un stabils papēdis ir daudz nekaitīgāks par smailu, bet patiesībā tam nav lielas nozīmes. Ko tieši augsti papēži nodara mūsu veselībai?
Pēdas un pirksti. Augstpapēžu kurpes maina cilvēka smaguma centru, līdz ar to slodze uz pēdas priekšējo daļu un spilventiņiem palielinās vairākas reizes. Starp visiem mazajiem pēdas kauliņiem atrodas sarežģīts nervu un asinsvadu tīkls, un, ja šie vadiņi ilgstoši atrodas saspiestā stāvoklī, var izveidotoes pēdu neiropātija, ko pavada stipras sāpes un tūska pēdās. Vissliktākā šādā gadījumā ir statiskā slodze – stāvēšana. Augsti papēži un ļoti šauri apavi var izraisīt arī pēdas deformāciju, kas ir neatgriezenisks process, ar kuru pēc tam būs jāsadzīvo visu mūžu.
Ceļi un ikri. Stāvot uz augstiem papēžiem, kāju muskuļi atrodas nemitīgā saspringumā, un tas var traucēt venozo atteci no kājām, izraisīt ikru muskuļu deformāciju un Ahilleja cīpslas saīsināšanos. Palielinās arī slodze uz ceļa locītavu, un ar laiku var veidoties artrīts. Nebrīnieties, ja jums parādās celulīts, jo artrīts ir tā cēlonis.
Mugurkauls. Mugurkaulam ir savs fizioloģiskais izliekums. Augstiem papēžiem ir tendence iztaisnot šo fizioloģisko izliekumu, galvenokārt jostasvietā un krustos. Var veidoties mugurkaula disku izslīdējumi un trūcītes, kam seko muguras sāpes, tirpšana un tūskas.
Iekšējie orgāni. Iekšējie organismi cieš venozās atteces traucējumu dēļ, kad asinis normāli neatplūst no kājām uz augšu. Šie asinsrites truacējumi var izraisīt spēcīgas menstruāciju sāpes un stipru asiņošanu, bet nopietnākos gadījumos muskuļu spiediena rezultātā var mainīties arī dzemdes stāvoklis.
Galva. Lai cik dīvaini tas neliktos, bet regulāra augstpapēžu apavu nēsāšana var novest pie atmiņas traucējumiem un palēnināt domāšanu, jo smadzenes netiek pietiekami apasiņotas.
Tāpēc, pirms esat nolēmušas iegādāties apavus ar papēžiem, kas pārsniedz piecus centimetrus, pārdomājiet kārtīgi, vai tas ir tā vērts.