Ja
Jūs prasīsiet sievietei, kādu sava ķermeņa daļu viņa gribētu mainīt, daudzas atbildēs: «savas krūtis». Acīmredzot, reti mūs apmierina sava attīstība: sievietes ar lielām krūtīm grib mazākas, mazu krūšu īpašnieces sapņo tās palielināt, un pat tās, kuras ir apmierinātas ar izmēru, neatteiksies izveidot tās elastīgākas.
Kā veidotas sievietes krūtis
Apjoms un forma.
Šī dāmu ķermeņa daļa, izskatās mīksta tāpēc, ka pārsvarā sastāv no taukiem. Starp citu, lai ražotu pienu, tauki nav vajadzīgi! Un visi zīdītāji, to skaitā arī cilvēkveidīgie pērtiķi, ir bez krūtīm. Zinātnieki uzskata, ka daba piešķīra sievietes krūtij kārdinošās formas tikai estētiskas pievilcības apsvērumiem pretējam dzimumam.
No iekšpuses piena dziedzeris ir caurvīts ar saistaudu slānīšiem, kas kalpo par savdabīgu bioloģisku krūšturi. Tie atbalsta krūtis, piešķirot tai apaļīgu formu un ļaujot saglabāt formas par spīti zemes pievilkšanas spēkam.
Krūšu gals.
Krūts paaugstinājuma centrā ir novietots krūšu gals. Tumšs ādas apgabals, ko dēvē par areolu. Areols meitenēm-blondīnēm parasti ir rozā, brunetēm - brūns, bet dzemdējušajām sievietēm - tumši brūns.
Lai liktos skaistāk.
XVIII gadsimtā, kad arī modē ienāca dziļš dekoltē, par labas gaumes pazīmi uzskatīja... krūšu galu iekrāsošanu ar sarkanām krāsvielām. Atnākt uz balli ar bāliem krūšu galiem bija tikpat neiedomājami, kā šodien parādīties uz saviesīga pasākuma bez dekoratīvās kosmētikas. (Dekoltē balles kleitām taisīja tā, lai būtu redzama krūšu gala mala.)
No kurienes piens?
No iekšpuses piena dziedzeris ir līdzīgs vīnogu ķekaram, tas sastāv no 15 - 20 daiviņām, ko sadala saistaudu slānīši. Katrai daiviņai ir sava piena caurplūde, kura atveras ar punktveida atveri uz krūšu gala virsotnes, lai būtu redzama krūšgala mala. Piena izstrādes procesu dēvē par laktāciju, bet to stimulē hormons, ko izstrādā galvas smadzeņu hipofīze pēc dzemdībām. Piena dziedzeri ir izmainīti... sviedru dziedzeri. Tādēļ piens ir īpaša sviedru forma, kas ir bagātināts ar olbaltumvielām un taukiem.
Slavenais Itālijas zinātnieks Čezare Lombrozo, izbraukājot visu pasauli, vāca "barošanas termiņu" kolekciju.
Zīdaiņu zīdīšanas periods krieviem un persiešiem ilgst 1 - 2 gadus; austrāliešiem, ķīniešiem un japāņiem - 2 - 3 gadus; grenlandiešiem, mongoļiem - 3 - 4 gadus; eskimosiem - 5 - 6 gadus; Karolīnu salu iedzīvotājiem - 9 - 10 gadus; ciltīm, kas apdzīvo Karaļa Vilghelma Zemi - 14 - 15 gadus! Šeit ceļotājs redzēja zīdaiņus, kuri izņēma no mutes caurulīti tam, lai zīžļātu mātes krūti.
Kreisā lielāka, nekā labā.
Krūtis attīstās meitenes „sagatavošanās” periodā. To izmērs ir atkarīgs nevis no dzimumdzīves sākuma laika, nevis no tās aktivitātes, bet gan tikai no ģenētiskās programmas realizācijas. Bet forma - no vecuma, nacionalitātes un fizioloģiskām īpatnībām. Pēc dzemdībām krūtis var palielināties par vienu diviem izmēriem. Kreisās krūts dziedzeris parasti ir lielāks, nekā labās.
Sievas krūšu izmērs ir atkarīgs... no vīra maka!
Pētnieki no Kolumbijas universitātes veica pētījumus: 49% vīriešu sapņo par lielām krūtīm, 41 - dod priekšroku mazām, 10% - jebkurām. Izpētot aptaujas rezultātus sīkāk, zinātnieki atklāja: jo vairāk pelna vīrietis, jo lielākas krūtis tam patīk!
Ja nu tas ir liktenis?!
Jau no seniem laikiem ķīnieši sauc krūtis par "likteni". Un līdz pat šodienai, tie ļoti negatīvi attiecas pret sievietēm, kas maina savu krūšu formu, uzskatot, ka tā maina arī ieskicēto dzīves ceļu.
Vairāk par divām nav.
Vairumā gadījumu sievietei ir divi piena dziedzeri, tomēr dažas dzimst ar četriem, sešiem un vairāk! "Lieki" krūšu gali (un pat attīstītas krūtis) var būt novietoti uz vēdera, cirkšņu apgabalā, uz gurniem un... uz muguras! Starp citu, vidējos gadsimtos, sievieti uzskatīja par raganu, ja viņai atrada trešo krūšu galu.
Nebūs par daudz?
Piena dziedzeru vislielāko daudzumu fiksēja mediķi 1998.gadā Oklahoma štatā. Sievietei, kas atnāca uz dzemdībām uz pilsētas slimnīcu, bija 10 labi attīstītu piena dziedzeru!
Var padarīt krūtis skaistākas.
Izlabot dabas kļūdas (biežāk - palielināt krūtis, bet dažreiz, pretēji, samazināt) palīdz mammoplastika - piena dziedzeru formas ķirurģiskās izmaiņas.
Mūsdienu krūšu palielināšanas metodiķi domā par izvietojumu starp piena dziedzeriem un krūts implanta muskuļiem (maisa no elastīga polimēra, iekšpus kura atrodas speciāla želeja - silikons).
Trīs miljoni viltojumu
Pirmo krūts palielināšanas operāciju pasaulē, silikona implantu izmantošanu, veica 1962.gadā plastiskais ķirurgs Frenks Džirou no Hjūstonas. Krievijā tāda operācija pirmoreiz tika veikta 1976.gadā. Pasaulē, vairāk kā trīs miljoni sieviešu, palielināja krūtis ar silikona palīdzību.
Pārcentās.
Populārā franču aktrise un dziedātāja Lola Ferrari pārcieta 18 plastiskas operācijas, lai palielinātu piena dziedzerus. Rezultātā Lolas krūšutēla apjoms sasniedza 130 cm, katra krūts svēra 3 kg. Ārsti brīdināja aktrisi, ka tādas milzīgas protēzes nospēlēs fatālu lomu tās liktenī. Tā arī notika: Lolai sākās nopietnas problēmas ar mugurkaulu, tika izjaukta iekšējo orgānu darbība. 2000.gada aprīlī viņa nomira no sirds apstāšanās.