Ideāla ir tāda dekoratīvā kosmētika, kura neuzkrītoši izceļ jūsu sejas labās īpašības un koriģē trūkumus. Vakara dekoratīvā kosmētika var būt spilgtāka un izteiksmīgāka nekā dienas, bet vienalga tai ir jāizskatās pietiekami dabiski.
Kopīgie likumi:
izvēlieties «savu» krāsu gammu, par 4 sejas ādas tipiem «Gadalaiki» ir rakstīts ne mazums un tāpēc mēs neatkārtosimies. Atzīmēsim tikai, ka izvēloties tonālo krēmu un pūderi ir svarīgi tos pieskaņot ādas tonim, bēši-zeltaini ēnu toņi un rozā-bēšs sārtuma tonis piestāv praktiski visiem;
dekoratīvā acu kosmētika vienmēr atsvaidzina seju un padara to izteiksmīgāku, nenonieciniet kaut vai vieglu plakstiņu kontūra līniju.; izmantojot kontaktlēcas, priekšroku dodiet krēmveida ēnām; koriģējiet savus trūkumus (daži noteikumi ir minēti zemāk); dekoratīvo dienas kosmētiku klājiet dabiskā apgaismojumā, vakara meikapu - pie elektriskās gaismas; turiet visas otiņas un aplikatorus tīrībā, skropstu tušu mainiet ik pēc 4-5 mēnešiem; skatieties savas kosmētikas derīguma termiņus, rodoties nepatīkamai smaržai – tūlīt metiet ārā.
Kosmētisku līdzekļu uzklāšanas secība
1. Sākumā uz sejas, tās aizsardzībai uzklājiet dienas krēmu. Ļaujiet viņam uzsūkties (pārpalikumus var nosusināt ar salveti).
2. Tad uzklājiet tonālo krēmu no centra uz āru, pa masāžas līnijām. Sekojiet, lai tas akurāti samazinātos līdz minimumam pie matu augšanas līnijas, blakus ausīm un zoda rajonā, lai nepaliktu baltas josliņas un nebūtu pamanāms, ka jūs izmantojāt tonālo krēmu. Tonālo krēmu var uzklāt ar pirkstiem (sekojiet, lai rokas nebūtu aukstas) vai sūkli. Taukainai un vīstošai ādai vislabāk būs piemēroti šķidrie tonālie krēmi. Iekaisušai ādai ar rupjām porām un pūtēm labāks būs tonālais pūderis vai tonālais krēms-pūderis. Tonālajam krēmam jābūt dabiskam, caurspīdīgam, jāpiešķir ādai matētu nokrāsu, jāpadara tā gludena un līdzena.
3. Uzklājiet pūderi. Izvēloties pūderi, jāņem vērā dabiskā ādas krāsa, kā arī pamata krāsa, kuru jūs izmantojat, pūderis var būt tumšāks vai gaišāks nekā pamats. Pūderis mēdz būt pulverveidīgi un kompaktais. Pulverveidīgs pūderis piestāv pie jebkura tonālā līdzekļa un labi uzsūcas. Pulverveidīgu pūderi uzklāj tikai pēc tam, kad tonālais krēms ir pilnībā uzsūcies, ar apaļu, lielu otiņu. Paņemiet ar otiņu mazliet pūdera un nokratiet nost pārpalikumus. Pēc tam uzklājiet pūderi uz sejas, ar kustībām no augšas uz leju. Ja izrādījās, ka tā uz sejas ir pa daudz, novelciet pāri šīm zonām ar otiņu bez pūdera (ar tīru otiņu).
Kompakto pūderi parasti uzklāj ar plakanu kosmētisku sūkli, bet var izmantot arī otiņu - kā jums ir ērtāk. Ieberzējiet pūderi ādā ar vieglām apļveida kustībām.
Padoms: dāviniet savai ādai «atslodzes» dienas, uzklājat tikai dienas krēmu vai tikai pūderi.
4. Uzklājiet vaigu sārtumus. Tie var būt sausa, krēma un putu veidā. Krēmveida sārtumus vislabāk izmantot, ja jūs lietojat tonālo krēmu, tā kā tie labi savienojas ar pamatu un ilgi turas. Lai uzklātu krēmveida un putu sārtumus vienmērīgi, sākumā uzklājiet uz ādu dažus mazus plankumus, bet pēc tam ātri un uzmanīgi izmasējiet ar pirkstiem, kamēr tie nav uzsūkušies. Sausus sārtumus uzklāj ar diezgan lielu, plakanu vai apaļu izmēru otiņām, paņemiet uz otiņu mazliet sārtuma, pārpalikumu nokratiet. Uzklājiet sārtumus ar nelieliem daudzumiem, ar dažiem paņēmieniem.
Sejas koriģēšanas likumi
Lai mazliet sašaurinātu apaļu seja, vajag uz vaigiem uzklāt ar lielu otiņu tumšākas krāsas pūderi, nekā galvenais pūdera tonis, bet sārtumus uzklāt trijstūra veidā uz vaigu kauliem.
Lai mīkstinātu kvadrātveida sejas formas, ietonē ar tumšu pūderi apakšžokļa stūrīšus, tumšus sārtumus uzklāj uz vaigu kauliem trijstūra veidā, izstiepjot uz deniņu pusi.
Lai nolīdzsvarotu trīsstūrainas sejasaugšdaļu, uz deniņiem un vaigu kauliem uzklāj tumšu pūderi, tāpat to uzklāj uz asā zoda daļu, lai to samazinātu. Sārtumus uzklāj uz priekšējās vaigu virsmas romba veidā.
Apakšdaļas apjoma samazināšanai trapecveida sejai uzklāj tumšu pūderi uz apakšžokļa sāna daļām, sārtumus uzklāj uz vaigu kauliem taisnstūra veidā, ietušējot pie deniņiem.
Lai koriģētu pagarinātu seju, ar pūderi ietonē tumšāku zoda apakšdaļu un pieres virsdaļu, sārtumus uzklāj uz vaigu vidu horizontāli.
Rombveida sejai ar tumšu pūderi ietonē tās sejas daļas, kuras visvairāk izceļas, un ar vaigu sārtumu ietonē vaigus, nevis vaigu kaulus.
5. Veiciet acu makiāžu. Tam tiek izmantotas ēnas (pūdera, krēma vai zīmuļa veidā), zīmulis acīm (laineris), skropstu tuša. Sākumam uzpūderējiet plakstiņus un uzklājiet ēnas. Ievērojiet dažus likumus:
- ēnas pūdera veidā uzklājiet no plakstiņa vidus, pastiprinot intensitāti pie acs ārleņķa, ietušējiet ēnas uz pārpalikušo iekšējā plakstiņa pusi;
- sākumā uzklājiet visgaišākās ēnas;
- ja makiāža paredz matētu un spīdošu ēnu savienojums, sāciet ar matētām;
- acs daļu, kas atrodas virs kustīgā plakstiņa, padziļiniet ar tumšākām ēnām, bet vistumšākās uzklājiet uz skropstu malu un acs ārleņķi;
- rūpīgi ietušējiet ēnas;
- lai acu izskatītos lielāka un izteiksmīgāka, ar tievu otiņu iekrāsojiet apakšējo plakstiņu līniju ar brūnas vai zeltainas nokrāsas ēnām. Apakšējo plakstiņu var iezīmēt arī ar ēnām, kas sakrīt pēc krāsas ar jūsu acu krāsu;
- ar gaišu kosmētisku zīmuli novelciet zem uzacs pa tās izliekuma kontūru, izmasējiet ar pirkstgalu;
- Novelciet smalku līniju gar augšējo skropstu līniju ar zīmuli vai šķidru laineri. Līniju var novilkt no iekšējā acs kaktiņa un stiept līdz ārējam, nevis noraujoties un iezīmēt pa maziem gabaliņiem, bet var sākt no plakstiņa vidus, pabeigt kontūru līdz ārējai malai, bet pēc tam vilkt līniju pie iekšējā kaktiņa. Vilkšanas atvieglošanai ādu uz augšējā plakstiņa vajag nostiept ar diviem pirkstiem. Lai novilktu ārējo kaktiņu ādu vajag uzvilkt augšā, lai bultiņa ielocītos uz augšu. svītrai ir jāveido acs forma un jānoslēdzas uz ārējā kaktiņa.
Ja acis ir diezgan apaļas, tad līniju labāk vilkt nedaudz augstāk, kā ārējais acs kaktiņš. Pie nolaistiem acu kaktiņiem līniju vajag stiept augšā.
Ja acis ir tuvu viena otrai, līniju ir jāsāk tikai no plakstiņa vidus. Tajā vietā līnijai jābūt ļoti tievai un virzienā uz āru jāpaplašinās uz augšu.
- uzkrāsojiet skropstas: krāsojiet 3-4 reizes ar skropstu otiņu no saknēm līdz skropstu galiņiem, ieliecot otiņu noteiktās vietās. Sākt ir labāk no vidus, bet pēc tam krāsot skropstas acs malās.
Padoms: dažreiz dodiet atpūtu skropstām, zīmējiet tikai «bultiņas».
6. Piešķiriet formu uzacīm un iekrāsojiet tās nepieciešamības gadījumā. Pārsvarā lielākā daļa dabiskas uzacu formas piestāv sejas tipam, neskaitot atsevišķus izcilus matiņus. Tādu "matiņus" vajag izraut ar pinceti. Iekrāso uzacis ar mīkstu zīmuli uzacīm, ar vieglām švīkām, it kā pabeidz zīmēt iztrūkstošos matus. Izķemmējiet uzacis.
7. Uzkrāsojiet lūpas. Tām pa virsu uzpūderējiet vai uzklājiet tonālo krēmu. Uzmanīgi apvelciet lūpas ar kontūrzīmuli, sākot no vidus. Ar otiņu uzmanīgi uzklājiet pomādi, arī no lūpu vidus pie kaktiņiem. Nosusiniet lūpas ar papīra salveti un uzkrāsojiet to vēlreiz. Ja jūs gribat uzklāt arī spīdumu, tad to vajag darīt tikai uz centrālo lūpu daļu, jo spīdums izplūst. Gaiša pomāde vizuāli palielina lūpas, tumša samazina. Eksperimentos ar mutes kontūru samazināšanu vai palielināšanu ir vērts ieturēt īpašu piesardzību: ja pārspīlē klājot krāsu pāri lūpu līnijai, mēģinot tās palielināt, var panākt to, ka tās izskatīsies nevīžīgas. Labāk, ja jums praksē parādīs, kā to dara, pieredzējis vizāžists.
Pēdējais skatiens spogulī... jūs – visskaistākā.