Vairs nevienam neliekas pārsteigums, ka sieviete ieņem augstus amatus, labi pelna un ir ieņēmusi stabilu vietu pasaulē blakus vīriešiem (lai gan Saūda Arābijā viņas aizvien nedrīkstot vadīt automašīnu – bet par to citreiz). Tomēr ir brīži, kad 21.gadsimta vēsmas tomēr piemirstas, piemēram, tad, kad runa ir par naudu sievietes un vīrieša attiecībās.
Amerikāņu autore Džesika Valenti savā bestsellerā “He’s a Stud, She’s a Slut and 49 other double standards every woman should know” stāsta piemēru. Viņas ienākumi ir augstāki nekā viņas vīrietim, turklāt viņa ir piecus gadus jaunāka. Džesika dievina vakariņas ārpus mājas, kamēr viņas vīrietim mierīgi pietiktu ar pāris maizītēm un alus pudeli turpat mājās. Tāpēc ļoti bieži tieši Džesika ir tā, kura ir iniciatore restorānu apmeklējumiem, un viņa arī pati apmaksā rēķinu. Ne viņai, ne arī viņas vīrietim tas problēmas un strīdus nesagādā, tomēr cik daudziem šāda situācija, kad izmaksā sieviete, šķistu dīvaina? Daudziem, protams. Saskaņā ar sabiedrības viedokli šāds fakts tiek uzskatīts par vīrieša vīrišķības graušanu, jo nu situācijas noteicēja izrādās sieviete.
Arī no Latvijas dāmām ir dzirdēti stāsti par to, kā viņu materiālais stāvoklis ir ietekmējis privāto dzīvi – ir gadījumi, kad viņas saskaras ar naidīgumu no to vīriešu puses, ar kuriem satiekas, tiklīdz runa ir par naudu.
Rodas jautājums – vai vīrišķība ir tik trausla, ka to tik ļoti iespaido fakts, ka sieviete var būt tikpat veiksmīga, cik vīrietis? Vai tiešām varam aizmirst to, ka sagaidīsim no vīrieša rūpes un atbalstu, ja spējam būt līdzvērtīgas ar viņu biznesā, karjerā, bankas konta bilances ciparā?
Turklāt paradokss ir tāds, ka vīriešiem ir pieņemami un pat nepieciešami ieņemt augstu stāvokli sabiedrībā un karjerā, labi pelnīt , bet tiklīdz līdzīgās pozīcijās parādās sieviete, uz viņu tiek vērsti gan izbrīna, gan naida pilni skati.
Paskatīsimies uz šo jautājumu no otras puses. Ir vēl cita tendence – sievietes, kuras nepavisam nepelna daudz. Tādas, kuras vienmēr un ar prieku pieņem dāvanas, jebkādos apstākļos ļauj izmaksāt vīrietim – tātad nekādā veidā neapdraudot vīrieša ego un ar savu attieksmi nepaužot savus sasniegumus. Bet pat šādā gadījumā sieviete riskē ar to, ka viņu sāks uzskatīt par baltrocīti vai liekēdi, jo, redz, viņa izmanto vīrieša sasniegumus un pati neko nedara.
Tad kā ir labāk – ambicioza bitch vai baltrocīte liekēde? Varbūt tomēr ir iespējams zelta vidusceļš? Par laimi, tāds eksistē. Normālās attiecībās runā abi cilvēki. Ja tavs vīrietis grib tevi iepriecināt, ļaujies viņam un nevelc ārā savu maciņu. Un otrādi – esi tā, kas reizēm saorganizē kādu jauku vakaru.
Tomēr pats būtiskākais – padomā par to, vai vīrietis, kurš klaji pauž savu aizvainojumu, ka tu, strādājoša un izglītota sieviete, pelni vairāk, nejutīsies tikpat aizvainots un nepārliecināts arī par citiem aspektiem attiecībās? Un vai tiešām tas ir tas, ko tu vēlies?