Viena no vispopulārākajiem pasaules kosmetologiem, amerikāniete Este Laudere, nosauca smaržas par "neredzamo kosmētiku". Tāpat kā jebkuru kosmētiku, smaržas nepieciešams mācēt lietot. Kā? Lūk, dažas mazas viltības.
Pirmā viltība. Nekad nesmaržiniet netīru ķermeni. Tikai pēc dušas (vai vannas - kam kas patīk) āda iesūc un atspoguļo aromātu, kā saules gaisma.
Otrā viltība. Smaržas uzklāj ar 2-3 lāsēm uz tām ķermeņa daļām, kur atrodas vēnas. Āda tur ir vissiltākā, un tās siltums vairāk "atklāj" aromātu. Tās ir: plaukstu locītavas no iekšpuses un elkoņu locītavas, pleci. Kā arī bedrīte uz kakla, starp atslēgas kauliem, miega artērija uz kakla, deniņi. Vēl viens punkts - aiz auss ļipiņām, pie matu saknēm: tur ilgāk par visu saglabājas smarža. Ja uz flakona ar smaržām (vai tualetes ūdens) nav dozatora, tad nevajag liet smaržīgu šķidrumu taisni no flakona. Pietiek uzklāt dažas lāses uz korķa vai pirksta un pieskarties pulsācijas vietās uz ķermeņa.
Nekādā gadījumā neieberzējiet smaržas ādā - aromāts var "savainoties".
Trešā viltība. Ja atsvaidzināt apģērbu ar smaržām, ir noderīgi atcerēties, ka harmoniskāk aromāts izpaužas uz dabiskiem audumiem (vilna, lini, kokvilna). Vilnā un kažokādā smaržas saglabājas, kā burkā, gadiem. Smaržas var atstāt plankumus uz gaišiem audumiem, bet vilna un kažokāda var krāsoties. Tādēļ smaržināt apģērbu vajag no iekšpuses, uz oderes un šuvēm. Var piešūt pie blūzes vai kleitas plecu šuves mazu gabaliņu vilnas audumu un sasmaržināt to bez bailēm, ka paliks pēdas uz dārga un skaista auduma.
Ceturtā viltība. Noturība šodien nav modē. Vienas dienas laikā var lietot dažādus pēc "spēka" un "skanējuma" aromātus. No rīta un pa dienu aromātam nav jābūt pārāk spēcīgam, drīzāk maigam un vieglam. Vakarā, pēc dušas, var uzklāt piesātinātākas smaržas ar "noslēpumainību". Tādēļ smaržu ražotāji rada 4 vai 6 stundu ilgu noturību. Vakara un klasiskajiem aromātiem noturība ir lielāka nekā dienas aromātiem. Pēc noturības aromātus iedala četrās kategorijās: parfīms, smaržas, parfimērijas ūdens, tualetes ūdens un odekolons.
Piektā viltība. Glabāt smaržas vajag tumšā vietā, futlārī un ar aizvērtu korķi. Tad spirta iztvaikošana un smaržu oksidēšanās ar skābekli notiek ievērojami lēnāk.
Sestā viltība. Centieties nesajaukt dažādas smaržu grupas. Vislabāk, protams, ja smaržas un dezodorants būs vienas grupas (labākās pasaules firmas izlaiž veselas "sērijas" zem viena nosaukuma, kur ir smaržas, tualetes ūdens, krēmi, toniki un dezodoranti...). Ja tas nav iespējams, izvēlaties dezodorantu ar ļoti vāju smaržu vai bez tās.
Un pēdējais. Viss slēpjas mērenībā. Pat vissmalkākās un visdārgākās smaržas kļūs neciešamas apkārtējiem, ja to būs pārāk daudz.