Gatavība apmācībai
No vienas puses, bērna mācīšana čurāt podā - ir diezgan sarežģīts process. Jebkura vecuma cilvēkam, visgrūtāk ir noturēt urīnu. Laikā, kamēr lielākā bērnu daļa, tuvāk 2 gadiem, jau staigā uz podiņu - ļoti daudzi bērni, 2.5 gados, vēl pietiekami bieži čurā biksītēs gan naktī, gan dienā. No citas puses, bērni reti pretojas, kad viņus māca staigāt uz podu dienas laikā. Kad viņi fiziski ir spējīgi regulēt urīnpūsli, viņi labprāt to dara, t.i. neatsakās apsēsties uz poda, un netur urīnu, sēžot uz tā.
Urīnpūslis ir spējīgs noturēt lielu urīna daudzumu starp 12. un 18. mēnešiem.
Lielākajam bērnu skaitam, pirmos 1.5 gadus, urīnpūslis iztukšojas automātiski un pietiekami bieži. Tad tas sāk aizturēt arvien vairāk urīna. Bieži vien, 15.-16.mēnešos, māte pirmo reizi ar brīnumu un prieku pamana, ka biksītes ir sausas 2 stundu laikā - parasti dienas miedziņa laikā. Šajā gadījumā, mēģinājumi iemācīt bērnu staigāt uz podu, nav nozīmīgi. Vienkārši viņa urīnpūslis ir nostiprinājies. Dažreiz, bērns jau 12 mēnešos paliek sauss visu nakti, pat pirms māte ir sākusi mazuli mācīt staigāt uz poda. Parasti, meitenes ātrāk pierod staigāt uz poda un agrāk paliek sausas visu nakti nekā puikas. Daži bērni, pat 2 gadu vecumā, ir spiesti bieži iztukšot urīnpūsli, dažreiz pat katru pusstundu vai pat stundu. Kaut arī daudzi bērni, 15 – 18 mēnešu vecumā, spēj noturēt urīnu 2 stundu laikā, tas vēl nenozīmē, ka viņi ir iemācīti staigāt uz podu. Ja māte atceras laiku, kad bērns staigāja uz poda pēdējo reizi, viņa var laikus mazuli apsēdināt uz tā, bet darīt to vajag taktiski. Diez vai bērni šajā vecumā ir spējīgi atcerēties, ka vajag uz poda un laikus palūgs, jo viņi gandrīz nejūt, kā funkcionē urīnpūslis.
Parasti bērni sāk prasīties starp 18 un 24 mēnešiem
Daži bērni šajā vecumā sāk just pilnu urīnpūsli un paziņo par to ar vārdu vai skaņu, ko saprot tikai māte. Prasīties sāk tie bērni, kurus līdz šim pietiekami regulāri sēdināja uz poda, ar ko, galu galā, piesaistīja viņu uzmanību. Pirmajās dažās nedēļās - bērns bieži prasās, kad biksītes jau ir slapjas. Vienām mātēm tas liekas bezjēdzīgi, bet citas domā, ka bērns ņirgājās. Neesiet tik pesimistiski noskaņota. Vienkārši sākumā, slapjo biksīšu sajūta, ir stiprāka par pilnā urīnpūšļa sajūtu. Bērnam ir vislabākie nodomi. Viņš dara visu, kas pagaidām ir viņa spēkos, un drīz jau viņš laikus prasīsies, ja jūs novērtēsiet viņa pūles. Bet arī pēc tam, kad bērns sāks prasīties, viņš vēl bieži slapināsies biksītēs. Ik pēc laika - viņš būs pārāk aizņemts, lai pamanītu, ka viņam ir pilns urīnpūslis. Māte var pamanīt, kādās stundās bērns grib uz podu, un atgādināt viņam par to. Bērnam vēl vajag pāriet uz pēdējo stadiju, kad viņš laikus pamanīs, ka viņam ir laiks doties uz podiņa, un viņam pietiks prasmes un atbildības sajūtas, lai pašam pieietu pie sava poda, pašam novilkt biksītes utt., t.i. pašam izdarīt visu no sākuma līdz galam. Bērnu novērošana liecina, ka pat 2.5 gados viņi bieži slapina biksītes. Ļoti daudzi bērni - nav spējīgi nest pilnu atbildību pat 3 gadu vecumā.
Veids, kad sākot ar otro dzīves gada sākumu, māte pamana urīnēšanas laiku
Pastāv divi pamata principi bērnu iemācīt staigāt uz podu. Ja māte vēlas sākt apmācīšanu pēc iespējas ātrāk (pirmā gada beigās vai otrā gada sākumā), viņa var sākt sēdināt bērnu uz poda tad, kad bērns paliek sauss 2 stundu laikā. Kad tas notiek, jūs varat būt gandrīz pārliecināta, ka urīnpūslis ir pietiekami nostiprinājies. Kā secinājums, jums nevajadzēs trenēt kaut ko, kas nav pilnīgi gatavs apmācībai: pēc divām stundām, kad bija pēdējā čurāšana, jo urīnpūslim ir jābūt pilnam. Attiecīgi, viņam drīz būs jātukšojas un jums nevajadzēs bērnu turēt uz poda pārāk ilgi; jūsu mēģinājumi nebūs negaidīti, un apmācība būs pakāpeniska, jo sākumā bērns samērā reti kad būs sauss 2 stundu laikā. Bet dažu nedēļu laikā tas notiks arvien biežāk. Lielākais bērnu skaits pirmo reizi paliek sausi 2 stundu garumā dienas miega laikā, daži – citā dienas laikā, bet citi bērni pārsteidz savu māti, kad pamostas no rīta sausi.
Veids, kad māte gaida, lai bērns pats sāktu prasīties
Vecāki, kas vispār nesteidzas radināt pie poda (viņi arī gaida, kamēr bērns pats sāks prasīties uz poda, parasti ir otrā gada beigās). Bērns, kas starp 18 un 24 mēnešiem iemācījās pats ziņot mātei par tuvojošos vēlēšanos uz poda, aptuveni pēc mēneša sāk just arī pilnu urīnpūsli un paziņot par to mātei, ja viņa viņu atbalsta. Ja māte gaida, lai bērns pats izteiktu iniciatīvu, tad viņš visdrīzāk otrā gada beigās vienlaikus sāks gan čurāt, gan izkārnīties podā. Kā es jau minēju, viņš var jums apnikt pirmajās dienās, prasoties uz poda ik pēc 10 minūtēm cerībā, ka viņam atkal sanāks pačurāt, lai jums sagādātu prieku, un lepojoties ar saviem panākumiem. Es vēlreiz gribu izcelt sekojošo: vecākiem, kas dod priekšroku gaidīšanai, kamēr bērns pats izraisīs interesi pēc poda, nav jādomā, ka jebkura atgādināšana no viņu puses izjauks visu metodi. Daudzi bērni otrā gada beigās ar prieku izpilda mātes vēlmes, ja viņa tās izsaka draudzīgā formā un ņem vērā bērna vecumu, neprasot no viņa neiespējamo.
Daži bērni nevar čurāt ārpus mājas
Gadās, ka bērns ir tik stipri pieradis pie sava poda, ka nevar čurāt jebkurā citā vietā. Nedusmojaties un nespiediet viņam to darīt. Ja bērna urīnpūslis ir tik pilns, ka viņam ir sāpīgi, un tomēr viņš nevar pačurāt, apsēdiniet viņu uz pusstundiņu karstajā vannā. Varbūt tas palīdzēs. Ja jūs grasāties ceļot ar bērnu noteikti paņemiet līdzi viņa podu, lai nenonāktu tādā situācijā. Bet labāk iemāciet bērnu čurāt dažādās vietās un arī pastaigas laika arī.
Puika, čurāt stāvot, sāks vēlāk
Vecāki bieži uztraucās, ka viņu dēls nevar čurāt stāvot. Nav nepieciešamības te taisīt problēmas. Viņš drīz sapratīs, ka stāvot viņam būs ērtāk, īpaši, ja viņš pāris reizes redzēs, kā to dara citi zēni vai viņa tēvs.
Kad bērns paliek sauss visu nakti
Daudzi pieredzējušie un nepieredzējušie vecāki uzskata, ka ir nepieciešams modināt bērnu naktī, lai viņš paliktu sauss līdz rītam. Viņi domā: „Tagad, kad viņš salīdzinoši reti slapina biksītes dienā, tad viņš ir jāmodina un jāsēdina uz poda naktī!” Tas ir kļūdains uzskats. Patiesībā, nebūs nepieciešamas nekādas pūles no jūsu puses, lai bērns paliktu sauss visu nakti. Tas notiek, uzreiz, kad urīnpūslis kļūst pietiekami stiprs, ja bērns nenervozē un nepretojas radināšanas periodam. Viens bērns no simts mostas no rīta sauss no 12 mēnešiem, kaut māte viņu tam nekad nemācīja un dienā viņš čurāja biksēs. Tāpat, daudzi bērni otrā dzīves gada beigās vai trešā gada sākumā, paliek sausi visu nakti, pirms iemācās labi regulēt savu urīnpūsli dienā. Miega laikā nieres automātiski ražo mazāk urīna (bet tas ir daudz koncentrētāks), tāpēc urīnpūslis var noturēt urīnu vienas nakts miegā ilgāk, nekā dienas miega laikā. Daudzi bērni sāk mosties sausi starp 2 un 3 dzīves gadiem, neliels bērnu skaits – starp 1 un 2 dzīves gadiem, bet daži tikai pēc trīs gadiem. Puikas parasti ilgāk slapina gultiņas naktī, nekā meitenes, bet nervozie bērni – ilgāk, nekā mierīgie. Dažreiz tā ir mantotā iezīme. Es domāju, ka vecākiem nekas nav jādara, lai bērns paliktu sauss visu nakti. Protams, jūs palīdzēsiet bērnam, ja jūs kopā ar viņu leposities un lielīsiet viņu, kad viņš piemodīsies sauss.