Skaistuma zināšanu īpašniece, guru no dāvanu saiņošanas nodaļas vairs nav nesasniedzams ideāls. Tagd arī mēs zinām, kā sasiet šīs nereālās bantes.
Klasiskās bantes.
Klasiskās bantes ārpus laika, modes, telpas un apstākļiem. Galvenais – lai lentīte, to sasienot, nesaburzītos.
Stingrā bante.
Saliekam lentu dubultā tā, kā parādīts zīmējumā. Fiksējam lentes galu, savienojuma vietu, ar līmi un izgludinām ar roku. Paņemam nelielu lentes gabaliņu (var citas krāsas), lai ar to nosegtu savienojuma vietu. Pielīmējam otras lentes galus no veidojuma otras puses – un bante gatava.
Kārtainā bante.
Lai radītu tādu banti vajag ņemt trīs dažāda platuma un garuma lentes. Nogrieziet lentes tā, lai platākā lente būtu arī pati garākā, bet šaurākā lente būtu īsākā. Noformējiet bantes galus. Tad sasieniet saliktās lentes kopā ar vēl vienu citu lenti, atstājot garus galus, lai piestiprinātu kārtaino banti dāvanu kārbai.
Divkrāsainā bante.
Pēc tādām manipulācijām tikt skaidrībā ar divkrāsaino banti būs vienkāršāk par vienkāršu. Ņemam šauru un platu lenti dažādās krāsās. Sākumā izveidojam cilpu no platākās lentes, sastiprinot tās galus ar līmi, pēc tam darām to pašu ar šaurāko lenti. Cieši nogludinām ar roku izveidoto „sviestmaizi” un fiksējam to no iekšpuses centrā ar līmi vai saspraudi. Bante savā gala rezultātā tiek formēta ar trešās lentes palīdzību, kurai jābūt pietiekami garai, lai piesietu pie dāvanu kastes.
Bante „Diors”.
Daži saka, ka bante „Diors” ir „stingrās” bantes sarežģītais variants. Salīmējam „gredzentiņus” no dažāda garuma lentu gabaliņiem, kurus pēc tam savstarpēji savienojam ar līmes vai steplera palīdzību. Pusgatava bante tiek likta uz pamata – lentes ar izgrieztiem galiem. Ar trešo – nelielu – lentes gabaliņu vajag nomaskēt saspraudi, salīmējot tās galus bantes iekšpusē.
Bante - zieds.
Pirmais etaps šī fantastiskā zieda radīšanā ir parasts gredzentiņš, kuru jūs izveidojat no lentes, pieturot to ar lielo un rādītājpirkstu. Vajag atkārtot šo kustību tikmēr, kamēr rokās nebūs ap desmit tādu gredzenu – atkarībā no vēlamās bantes lieluma. Sasienam gredzenus pa vidu ar garu šauru lenti, pēc kārtas sakārtojam cilpas – un piestiprinām pie dāvanas.
Pildītā bante.
Pildītā bante izskatīsies efektīvāk un elegantāk, ja ņemsiet lentu no cietāka materiāla, kas spēj uzturēt formu.
Saritinām to vairākos gredzentiņos, kuru diametrs ir vienāds ar nākamās bantes diametru. Izgludinām cilpas un veidojam diagonālus iegriezumus tā, kā parādīts zīmējumā. Atkal saritinām cilpas tā, lai izgrieztie trīsstūri būtu saritināto auduma slokšņu centrā. Pēc tam vajag cieši izvilkt caur cilpām lentu vai stiepli un pēc kārtas sakārtot visas cilpas no bantes abām pusēm, sākot no iekšējās: vienu – pa labi, otru – pa kreisi, citu pa labi u.t.t. Sabužināsim banti – un domās apbrīnosim to skaistumu, kuru spēlējoties, tikko kā radījām.
Bante - krizantēma.
Banti – krizantēmu izveidot ir daudz vieglāk, kā šķiet pirmajā mirklī. Tam būs nepieciešama izturīga lente, stieple, šķēres un mazliet vairāk pacietības, kā iepriekšējos paraugos. Sākumā „Krizantēmas” izgatavošana atgādina darbu pie pildītās bantes, bet, pēc iegriezuma vietu lentē sastiprināšanas ar stiepli, ir pienācis laiks piedot tām sprogaino krizantēmas ziedlapiņu veidolu. Lai to iegūtu, kopā saliktajās cilpās veido vienādus iegriezumus. Pēc tam sākam sakārtot „ziedlapiņas”, pagriežot cilpas te pa labi, te pa kreisi, sākot no iekšpuses, sākot ar vienu, pēc tam otru bantes pusi.