Ielogoties ar Facebook pasi
Skorpions clock Šodien ir 21. Novembris 13:41:40


Kleoo monētas Kleoo monētas Apmeklētāji online Apmeklētāji online Jubilāres!!! Jubilāres!!!
Kleoo E-VEIKALS

FORUMS BLOGS
LAT   RUS
Meklēšana
Neizlasītās tēmas

Komentāri[0] Apmeklētāju kopā[2958]

Noteikumi, lietojot uzturā eksotiskos ēdienus.

Artišoki —tie ir dārzeņi. Viņu mīkstās ziedlapiņas veido savdabīgu pumpuru. Artišokus ēd karstus, apmērcējot eļļā. Artišoka lapas nodala ar labās rokas pirkstiem, sākot no apakšas, no augļa pamatnes, iemērcot mērcītē, ēd gaļīgo daļu. Neapēsto artišoka daļu liek uz šķīvja malas. Vidus daļu sasmalcina uz ēd ar karoti.
Austeres pasniedz uz ledus uz speciālas paplātes ar ieliekumiem. Austeru vākus atver, pirms pasniedz uz galda. Austeres ēd ar speciālas dakšiņas palīdzību. Ar dakšiņas trulo daļu atdala neēdamo daļu, ar aso – atdala austeri no vāka. Pēc tam turot vāku kreisajā rokā, bet dakšiņu labajā, austeri apslacina ar citrona sulu un apēd, pēc tam var izdzert vākā palikušo sulu.
Avokado pārgriež uz pusēm, atdala kauliņu. Iedobumu var aizpildīt ar asiem salātiem, mērci vai krabjiem. Mīkstumu ēd ar deserta karoti līdz rūgtajam slānim, kas pielipis pie miziņas.
Omārs tiek pasniegts vārītā veidā. Pirms ēšanas vajag izmantot speciālu nazi sadalīšanai, ar kura palīdzību no uz pusēm pārgrieztā omāra tiek izņemts vēders un garš asinsvads. Ja omārus pasniedza uz galda, nesadalot pirmo apvalku, tad to dara pie galda ar speciālām knaiblēm. Dakšiņas vienā galā ir āķis, ar ko izņemt gaļu no vāka, bet otrā – karote, lai izņemtu sulu. Omāra ķepas salauž ar rokām. Gaļu izvelk ar dakšiņu. Omāra spailes atver ar knaibles palīdzību un ēd ar dakšiņu. Omāra aizmugurējās daļas balto gaļu ēd ar dakšiņu vai speciālu karoti ой.
Kastaņus ēd ar rokām. Ja čaumala ir cieta, var izmantot nazi.
Vardes kājiņas pēc garšas atgādina vistas gaļu. Kājiņu var ņemt ar pirkstiem aiz kauliņa un akurāti ar zobiem noņemt gaļu no tā.
Krabi pasniedz notīrītā veidā. Bruņu plāksnītes noņem ar pirkstiem un liek uz šķīvja malas. Gaļu ēd ar rokām. Rokas noskalo speciālā traukā.
Kukurūzas vālītes arī atļauts ēst ar rokām.
Olīves kā uzkodu kokteilim ņem ar rokām. Ja kauliņi nav atdalīti, tad vajag izspļaut kulaciņā un likt uz šķīvja malas.
Sparģeļus,ja tie tiek pasniegti uz galda vārītā veidā, ēd ar naža un dakšiņas palīdzību. Var arī ēst ar rokām: ar lielo, rādītājpirkstu un vidējo pirkstu ņem sparģeli pie resnākās daļas, iemērc otru galu mērcītē un veselā veidā liek mutē.
Mīdijas pasniedz karstas, gliemežvākā. Ēdot izmanto speciālu pinceti gliemežvāka atvēršanai un speciālu dakšiņu. Ar pinceti, kas atrodas kreisajā rokā, pietur mīdiju uz šķīvja, bet ar dakšiņu izvelk gaļu no gliemežvāka. Tukšos gliemežvākus atstāj uz šķīvja malas.
Melnos ikrus var pasniegt uz galda burciņā. Ikrus nepārliek uz sava šķīvja. Ikrus ņem no burciņas ar karoti un uzreiz smērē uz maizes. Ikru maizītes ēd ar rokām.
Vēži tiek pasniegti uz galda bļodā ar karstu ūdeni. Ar kausu vai pirkstiem vēžus liek uz šķīvja. Ar speciālu nazi sadala, bet nesagriež vēža bruņas un nesalauž spīles un ķepas.
Spīles un ķepas liek pie mutes ar rokām un izēd gaļu. Pēc tam ar kreiso roku ņem vēža ķermeņa priekšējo daļu, ar labo – aizmugurējo un griežot atdala vienu no otra. Ar nazi bruņas tiek atdalītas no ķermeņa aizmugurējās daļas. Ēšanai der tikai baltā gaļa. Neēdamās daļas liek speciāli tam paredzētā bļodā. Pēc ēšanas pirkstus noskalo speciālā traukā.
Sviestu ņem ar savu, nevis speciālu nazi. Sviesta pikucīti parasti liek uz maizes vai deserta šķīvīša labās malas un tikai tad ar savu nazi apsmērē maizi vai bulciņu.
Piparus un sāli ņem ar speciālu karotīti.
Olas (mīksti vārītas) tiek pasniegtas olu trauciņā uz metāla šķīvīša. Čaumalu viegli atdala ar karotīti, notīra un liek uz šķīvja. Pēc tam uzmanīgi ar karotīti izņem olas saturu, lai neizlītu dzeltenums. Stingri novārītu olu notīra no čaumalas, sagriež uz pusēm un tad ēd ar dakšiņu.
Olas un omleti ar šķiņķi ēd ar dakšiņu, turot to labajā rokā. Nepieciešamības gadījumā var palīdzēt ar maizes gabaliņu, turot to kreisajā rokā. Ceptas olas ēd ar karoti. Ceptas olas ar aci un šķiņķi vajag, protams, sagriezt un tad to ēd ar nazi un dakšiņu.
Rīsu ēd ar dakšiņu, rīsu putru, kā jau visas putras, ēd ar karoti.
Pelmeņus ēd ar dakšiņu, sekojot tam, lai no tiem netek sula. Ja pelmeņu izmērs neļauj tos ēst veselus, tos sadala ar dakšiņu.
Sieru, pasniegtu nesagrieztu, ar speciālu dakšiņu liek sev uz šķīvja. Uz galda nepasniedz sieru apvalkā. Ja tas ir noticis, tad apvalku noņem ar naža un dakšiņas palīdzību. Pēc tam sieru ar naža palīdzību liek uz maizes gabaliņa vai bulciņas. Kausēto sieru smērē ar nazi.
Desas un šķiņķi pasniedz uz galda sagrieztu, ādiņai vajadzētu būt noņemtai. Gabaliņus liek uz sava šķīvja ar speciālu dakšiņu. Ja desai vai šķiņķim ādiņa nav noņemtas, tad to noņem uz sava šķīvja, pieturot ar dakšiņu. Pasniegtai uz galda, karstai desai visu ādiņu uzreiz nenoņem, bet dara to pakāpeniski, pa gabaliņam.
Pastēti parasti ēd ar dakšiņu, bet var izmantot arī tējkaroti.
Kartupeļus un dārzeņusparasti negriež ar nazi, bet sadala ar dakšiņu, kas atrodas kreisajā rokā, ar nazi tikai pietur kartupeli. Kartupeli mundierī uzdur uz dakšiņas un notīra miziņu ar nazi, kuru tur labajā rokā. Notīrītu kartupeli liek uz sava šķīvja un sadala ar dakšiņu, bet miziņu liek uz speciāli tam domāta šķīvja. Parasti gan viesiem kartupeli mundierī nepasniedz.
Pelmeņus, klimpas un makaronus ēd tikai ar dakšiņu. Spageti satin ap dakšiņu un ar karoti palīdz atdalīt no pārējiem makaroniem.
Ēdienus, kas pagatavoti speciālos podiņos, vajag ēst tieši no podiņiem.
Ar mērci neaplej kartupeļus un dārzeņus, tikai gaļu vai gaļas ēdienus, jo mērcei pēc garšas vajag atbilst gaļas ēdienam, dot tam aromātu.

Iespējams, daudzus no šiem ēdieniem jums neizdosies pagaršot, bet zināšanas nekad nav par lieku. Turklāt tādas zināšanas, ka ar maizes gabaliņu savākt ēdiena atliekas var tikai tuvu cilvēku kompānijā vai izlaizīt šķīvi ar mēli ….

Ielādēja:Lietotājs offline Kleoo
Vidējais vērtējums:
Pievienot komentāru
Dārgās lasītājas!!!
Lai saņemtu iespēju pievienot savus komentārus tekstiem, forumiem, receptēm, kā arī iegūt pieeju visiem Kleoo rakstiem un forumiem, piedalīties konkursos, vinnēt vērtīgas balvas, draudzēties ar citām Kleoo lasītājām un apmainīties ar jaunumiem privātā sarunā, ka arī izmantot visas Kleoo priekšrocības, Jums jābūt reģistrētam lietotājam. To jūs varat izdarīt ŠEIT.
Ja Jūs jau esat piereģistrēts lietotājs, Jums jāievada savi dati, tam speciāli paredzētā vietā.

Lietotāju galerijas


favorites Pievienot Kleoo.lv favorītos
jautras idejas svētkiem
WDC-0147 0.00 LVL WDC-05333 0.00 LVL WDC-7841A 0.00 LVL
Galvenā lapa | Kontakti | Reklāma | DISTANCES LĪGUMS | Reģistrēties

Informācijas izmantošana atļauta citos portālos tikai izmantojot aktīvu saiti www.Kleoo.lv (bez rel=nofollow attributa), tieši pirms vai pēc raksta

© Marki Group, 2006-2024

Mūsu portāls izmanto sīkdatnesVairāk informācijas Piekrist