Jūs esat bijusi uz daudzām darba pārrunām, bet darbu tā arī neesat saņēmusi. Pēc diviem-trijiem mēnešiem jūs no jauna redzat sludinājumu par to pašu vakanci, un tā, kā agrāk, jūs interesē. Vai ir vērts atkārtoti dauzīties pie durvīs, kuras kādreiz aizvērās?
Sākumam noteiksim situāciju. Mēs nedomājam "mūžīgi izsludinātas" vakances, kur meklējums nez kāpēc nebeidzas nekad. Uzskatu un aizdomu tādu vakanču sakarā nav maz, bet šoreiz ne par tām. Mēs aplūkosim variantu, kad jūs piesaistīja kāds darba sludinājums, bijāt uz pārrunām, izdarījāt secinājumu, ka vakance ir patiešām interesanta, un jūs varat pretendēt, bet... Nesanāca. Konkurence par labām darbvietām ir eksistējusi vienmēr, bet šobrīd tā ir daudzreiz lielāka. Izvēlējās nevis jūs, bet gan citu kandidātu. Bet notiek situācijas, ka amats, uz kuru meklēja cilvēku, izrādās no jauna vakants pēc kāda laika. Pats banālākais cēlonis – jaunais darbinieks neizturēja izmēģinājuma laiku. Meklējumi atsākas, meklē gan jaunus kandidātus, gan nereti griežas pie tiem, kuriem kādreiz tika atteikts. Menedžeri paši saka, ka ir vienkāršāk sākt meklēšanu, atkārtoti izskatot jau esošos kandidātus, kuriem tika atteikts. Bet, ja par jums neatcerējās - vai ir vērts pašiem izrādīt iniciatīvu?
Jā.
Pirmkārt, menedžeri var vienkārši nesaglabāt jūsu kontaktinformāciju. Bet, ja jums ir mainījies e-pasts vai telefona numurs, tad menedžerim, pat ja viņš jūs labi atceras, vienkārši nav izredžu jūs atrast.
Otrkārt, menedžeri var padomāt, ka jūs jau atradāt darbu. Jūs domājat, ka jums atteica. Ja jums ir vajadzīgs darbs, tad kāpēc lai nepieteiktos vēlreiz?
Treškārt, dažreiz meklēšanas procesā mainās situācija kompānijā, bet ar to arī prasības pret darba meklētājiem. Piemēram, var būt paplašināti vecuma rāmji, darba devējs ir lojālāks pret kādu iemaņu trūkuma u.t.t.
Ceturtkārt, menedžeri var novērtēt jūsu motivāciju, un tas jau nav maz: menedžeris dos priekšroku tam, kurš parādīs neatlaidīgu vēlmi strādāt tieši šajā kompānijā. Galvenais, lai šī vēlme būtu pamatota.
Piektkārt, meklējumu var veikt cits darba devēja vai kadru aģentūras menedžeris, un viņam jūs būsiet jauns kandidāts. Bet jūsu iepriekšējā pieredze nospēlēs jūsu labā - ļoti labi, ja jūs zināt, kāpēc uz šo amatu pirmajā reizē izvēlējās citu, ir iespēja veikt "darbu pie kļūdām".
Starp citu, ir bijuši gadījumi, kad speciālistam atteica darbu kompānijā, kad viņš pats ieradās meklēt darbu, bet vēlāk saņēma darbu, kad viņu prezentēja tam pašam darba devējam darba meklētāju aģentūra. Piemēram, darba meklētājs nav varējis saņemt galvenā redaktora pozīciju, tieši vēršoties pie darba devēja. Bet pagāja mēnesis, un viņu atveda tajā pašā izdevniecībā aģentūras pārstāvis, labi "pārdeva", un darbs tika piešķirts.
Ir iespējama arī apgrieztā situācija. Kadru aģentūras menedžeris piedāvāja kandidātu, bet darba devējs nav ieinteresējies - nepietika līdz "ideālam". Bet pēc tam darba meklētājs atrada pašu darba devēju un varēja pierādīt, ka der šīm amatam. Personisks kontakts un spēja pārliecināt nospēlēja savu lomu.
Iespējams, jūsu atkārtotā vēršanās arī nebūs veiksmīga, bet jebkurā gadījumā, mēģināts nav zaudēts. Meklējumu laikā nevajag ignorēt jebkādas iespējas un variantus, to skaitā arī tādus. Aktivitāte - lūk cilvēka devīze, kurš grib īsajos termiņos atrast labu darbu.