Vispār jau labākais līdzeklis no paģirām – nepārcensties dzeršanas procesā (un ēdiena – runā, ka paģiras notiek arī no rijības). Likumi te vienkārši, kurus pārbaudīja laiks un dažādu tautu prakse.... tautas veids – uz paģirām uzdzert alu – speciālisti nepiekrīt: ogļskābe, kura tiek ietverta dzērienā - sekmē jaunu apreibuma vijumu.
1. Grādi – paaugstināt: no vīna uz spēcīgākiem dzērieniem.
2. Spēcīgu alkoholu pamatīgi uzkost (bet ar ne pārāk taukainu ēdienu, citādi tas būs trieciens pa aknām).
3. Nesajaukt dzērienus, neaizrauties ar kokteiļiem.
4. Vakara laikā dzert dzērienus tikai no vienas izejvielas: piemēram, no vīnogām – vīns un konjaks; no graudiem – alus, degvīns, viskijs.
5. Stipros un desertu vīnus lietot nelielos daudzumos: cukurs, kurš tiek ietverts tajos, padziļina rīta problēmas.
6. Ja iztikt bez kārtīgas iedzeršanas neiztikt, vakara sākumā vajag apēst tauku vai saldkrējumu, eļļu: tauku kārta uz kuņģa sieniņām nedos alkoholam iesūkties pārāk ātri.
Dietologi iesaka, no paģirām, nepievērst uzmanību izputinātajam svinamajam galdam: siltā telpā visi salāti, uzkodas, gaļa un saldumi katrā ziņā ir jau ieguvuši «otro svaigumu» un ēst tos jau nedrīkst.
Jaungadā, sacīsim godīgi, noturēties no pārmērības praktiski neiespējami. Ja jau vakarā kļuva saprotams, ka no rīta jūs gaida paģiras, tad var pacensties iepriekš mīkstināt situāciju. Piemēram, izdzert aktivētās ogles dažas tabletes (proporcija: 1 ogles tablete uz 10 kg jūsu svara), citramona vai aspirīna tableti.
Bet no rīta viņi pamodās...
Galvu no spilvena jūs atraut, dabiski, neesat stāvoklī. Īstais laiks atcerēties par šķīdošām ūdenī putojošām tabletēm no galvassāpēm. Tā ir visvieglākā «ātra palīdzība», kas atvieglina paģirainas eksistences pirmās minūtes. Ja pēc to lietošanas vienalga liekas, ka ir vienkāršāk atgulties un nomirt, pārejat pie ūdens procedūrām. Tas ir - sačamdiet ar drebelīgu roku minerālūdens pudeli, kura ir iegādāta no vakara.
Paģiru stāvoklī cilvēks izjūt vispirms alkas. Asinīs cirkulē toksīnu masa, kas nav vēl pārstrādāta, pārslogotām ar alkoholu un ēdienu aknām, un tie ir kaut kā no organisma jānoraida. Tādēļ pats galvenais – dzert daudz šķidruma. Ne mazāk kā 2 litrus. Sākumam labākais ir galda (ne ārstējošais!) minerālūdens («Boržomi», «Narzāns»): tajās ir pietiekami daudz sāļu un mikroelementu, bet garša ir ne pārāk sāļa vai skāba. Pēc tam var dzert vienkāršu ūdeni, spēcīgu tēju, kafiju, svaigi spiestas sulas, zāļu novārījumus u.t.t..
Pēc kaut kāda laika jūs jau sāksiet saprast, ka jūs esat pasaulē. Tagad būs vislabākais doties uz dušu. Izrādās, toksīni izdalās vēl arī caur ādas porām, un tos vajag ātrāk aizskalot, lai ķermenis «elpotu». Bez tam, dzestrs ūdens tonizē asinsvadus un pazemina spiedienu. Bet tieši dzestrs, nevis ledains: pārāk ass asinsvadu sašaurinājums no aukstuma draud ar spazmām, ar sirds ritma traucējumu un vispār pārāk spēcīgu slodzi uz organismu. Neiesaka tādā stāvoklī arī iet pirtī – jebkuras temperatūras pārslodzi labāk atlikt kaut vai uz vienu dienu.
Pēc dušas jums jāparādās spēkiem nonākt līdz virtuvei. Ne jau velti runā: «Es esmu tas, ko es ēdu». Eksistē daudz veidu apčubināt paģirainu veselību ar ēdiena vai dzeršanas palīdzību.
Klasisks veids – ķīlis ar ķīli. Tas ir izdzert degvīna glāzīti ar labu uzkodu. Kā rakstīja Mihails Bulgakovs romānā «Meistars un Margarita». Sekojiet vecam gudram likumam, – ārstēt līdzīgo ar līdzīgo. Vienīgi, kas atgriezīs jūs pie dzīves, tie ir divi degvīna mēriņi ar asu un karstu uzkodu».
Tikt galā ar paģirām palīdz C vitamīna sitamā deva un skābe, kas tiek ietverta sālījumā. Pats labākais variants ir kāpostu sālījums, gurķu vai tomātu skābe rodas no etiķa, bet vitamīnu praktiski nav. Vitamīnu un skābes meklēto devu var atrast arī kefīrā. Šīs metodes pluss: lai kādā pasaules daļā jūs nebūtu nokļuvuši, katrā ziņā lokālā virtuvē atradīsies kaut kas no skābpiena. Mīnuss – uz sakairināto kuņģi skābe var iedarboties ne ar pašu labāko veidu.
Tagad var izmēģināt apēst kaut ko nopietnāku. Noņemt paģirainu nelabumu un neitralizēt «revolūciju», kura plosās organismā, ļoti palīdz karsta gaļas zupa. It īpaši efektīvi ir austrumu ēdieni: harčo. Jebkurā Armēnijas restorānā pirmajās ēdienkartes rindās jūs atradīsiet «rīta hašu» – bieza zupa no aitas gaļas, kuru parasti vāra visu nakti. Tas tieši laikā tādiem gadījumiem! Brīnišķīgi iederēsies arī parasts borščs.
Ja izmantot augstāk norādītos padomus cīņā ar paģirām, skatīties uz apkārtēju pasauli paliks vieglāk. Un tad īstais laiks doties uz svaigu gaisu. Un ne jau «svarīgi defilējot mierīgā solī», bet cik var aktīvāk kustēties: «sniedziņi», ragaviņas un pārējie ziemas uzjautrinājumi. Jo intensīvāk jūs kustaties, jo vairāk skābekļa nonāk plaušās, jo ātrāk sitīsies sirds un dzīs asinis caur nierēm un aknām, un jo ātrāk no organisma būs izvesti alkohola un ēdiena sabrukuma produkti.
Bet, ja piecelties no gultas jūs tomēr neesat stāvoklī, nevarat iestumt sevī nevienu ēdiena gabalu vai tas tūlīt pat izlido atpakaļ – tas nozīmē, tas ir pats smagākais gadījums. Paliek viens: no jauna ieņemt gulenisku stāvokli, izdzert aspirīnu un katru pusstundu atkārtot: «Ak, Dievs! Lai es vēlreiz... taču nekad dzīvē...»