Šodien ir 21. Novembris 17:00:17 Kleoo monētas Apmeklētāji online Jubilāres!!! |
Kleoo E-VEIKALS FORUMS BLOGS |
|
Meklēšana Neizlasītās tēmas
Raudošs mazulis - negulētas naktis...Daudzi vecāki ir izjutuši sirds nemieru un uztraukumu, kad naktis jāpavada nesaprašanā par mazuļa uzvedību - nevēlēšanos gulēt. Te nu mēs esam apkopojuši dažus padomus, kā rīkoties, ja mazulis tuvojoties naktij kļūst raudulīgs, nevēlas iemigt un grib rotaļāties. Bieži vien liekas neizprotami, kādēļ mazais pēkšņi nakts vidū pamostas, sāk raudāt un vairs nevēlas iemigt. Un ja nu, tas sāk atkārtoties gandrīz katru nakti? Visa ģimene ir izmisumā - mūsu mazulis ir sajaucis dienu ar nakti, vai varbūt problēmas cēlonis slēpjas pavisam kur citur?! Miegs ir vajadzīgs gan bērnam, gan vecākiem. Jāatceras, ka mazulis pirmajos dzīves mēnešos lielāko dienas daļu pavada guļot, taču jāņem vērā arī tas, ka zīdaiņi iemieg nedaudz citādi nekā pieaugušie. Pirmajās divdesmit minūtēs mazais snauduļo, un tikai tad pakāpeniski iestājas dziļā miega fāze un bērniņš iemieg. Ņemot vērā šīs iepriekšminētās gulēšanas īpatnības ir jārēķinās, ka jums kādu laiku būs mazais jāieaijā līdz viņš iemigs saldā miedziņa. Tādēļ esiet pacietīgi, it īpaši nakts laikā, kad pēc pabarošanas mēģināsiet mazo atkal iemidzināt un paši tikt ātrāk gultā.
Kad jūsu mazulim ir aptuveni seši mēneši, mazais naktī var iztikt bez ēšanas, taču mazajam var izveidoties ieradums mosties naktī un ēst. Centieties mazuli nomierināt, dažas naktis pabarojiet, taču centieties samazināt barošanas ilgumu. Neļaujiet mazajam aizmigt pie krūts, jo bērnam ir jāiemācās iemigt pašam, nevis zīšanas nomierinošā efekta iespaidā, tādēļ tiklīdz mazais sāk snauduļot, ielieciet viņu gultiņā. Bērns nakts laikā savos sapņos vēlreiz izdzīvo diena laikā apgūto un pieredzēto, tādēļ dažreiz miega laikā viņš var kustināt rociņas, smaidīt vai raudāt. Bet ja nu tomēr mazais pamostas un šņukst, pagaidiet brīdi, varbūt viņš atkal iemigs.
Kad mazulim būs apmēram deviņi mēneši, centieties likt viņu gulēt vienā un tajā pašā laikā! Un vienmēr ievērojiet šo laiku.
Vēl daži padomi mierīgam un saldam miedziņam: · Ja mazulis sūkā pirkstiņu, iespējams, ka viņš ir izsalcis. Pamēģiniet pabarot viņu. · Mainot mazuļa pozu gultiņā, dariet to lēnām, lai mazais varētu pielāgoties pozas maiņai. · Runājiet maigā, lēnā balsī, lai mazais saprastu, ko tieši jūs gribat pateikt. Stāstiet mazajam par visu, ko vēlaties darīt, un pavērojiet reakciju, vai tas viņu apmierina. · Ja mazulis nav izsalcis, bet joprojām ir nemierīgs, pamēģiniet viņu paņemt klēpī vai vienkārši paņemt rokās, lai mazulim paveras skats uz apkārt esošajām lietām. Pētījumi liecina, ka tie bērni, kuri pavada daudz laika kontaktējoties ar vecākiem un iepazīstot apkārtējo pasauli, naktī guļ daudz labāk un ilgāk. · Lai izvairītos no straujām temperatūras maiņām, izģērbiet mazuli lēnām. · Arī mammai ir svarīga atpūta. Miega trūkums ir nogurdinošs un var padarīt jūs nervozas un viegli aizkaitināmas, tādēļ, ja izjūtat miega badu, pirms nakts miera atslauciet pieniņu un palūdziet mazo nakts laikā pabarot kādam no radiniekiem. · Kad bērns ir iemidzis, nevajadzētu viņu kustināt, lai pārbaudītu, vai viņš ir iemidzis, jo sajūtot jūsu tuvumu, mazais var pamosties. · Ja mazais pamostas nakts laikā, centieties rīkoties bez liekas kņadas. Iededziet nelielu nakts lampiņu, nevis spilgtu gaismu un lēnām apmainiet autiņbiksītes vai pabarojiet viņu gultā guļot blakus sev. Šajā laikā nevajadzētu ar mazo sarunāties un spēlēties, lai viņš sāktu saprast, ka nakts laiks ir domāts gulēšanai nevis rotaļām. · Zīdaiņus labi iemidzina mūzika, it sevišķi mierīgi klasiskās mūzikas atskaņojumi. Atrodiet ierakstus, kuri jūsu mazulim liekas vispiemērotākie, lai iemigtu saldā miedziņa. Šeit var noderēt arī šūpuļa dziesma, un nav jāuztraucas, ja meldiņš liekas pavisam greizs. · Ja mazulis ir nemierīgs, turiet gultiņu vai šūpulīti blakus savai gultai, lai mazo viegli varētu paņemt sev blakus ieaijāt vai pabarot. Jūsu klātbūtne un ķermeņa siltums viņu nomierinās un palīdzēs vieglāk iemigt. · Daudziem bērniem palīdz ritmiskas kustības, tādēļ varat viņu lēnām šūpināt pārnesamajā somā vai šūpulīti. Tas palīdzēs mazajam nomierināties un iemigt. · Pavadiet dienu aktīvi - sarunājoties ar mazo un stāstot par apkārtējo pasauli. Dodieties pastaigās svaigā gaisā, kas ļoti ieteicamas ir arī jaunajai māmiņai, it īpaši pirmajos mēnešos pēc dzemdībām. · Ja mazo nomoka vēdergraizes, mēģiniet maigi un mierīgi pamasēt mazajam vēderiņu. Centieties nemainīt kustību ritmu un turpiniet masēt, kamēr bērniņš aizver acis un iemieg. · Nolieciet mazulim gultā viņa mīļākās rotaļlietas, noskūpstiet un novēliet labu nakti. Neaizejiet no bērna istabas pēkšņi, bet uzkavējaties vēl neilgu brīdi līdz mazais iemieg.
Lapa: [1] DiētasKosmētikas reitings |
Pievienot Kleoo.lv favorītos |