Nedēļas laikā mēs apmēram simt reižu mazgājam rokas ar ziepēm, 2-3 reizes mazgājam veļu, izmantojot visdažādākos pulverus un balinātājus, bet brīvdienas pavadām dārzā, kur atkal darbojamies ar ūdeni, zemi, ķīmiskiem preparātiem.
Gandrīz visu laiku, kad esam nomodā, mūsu rokas ir pakļautas ūdens un sadzīves ķīmijas iedarbībai, tāpēc nav jābrīnās, ka nagi drūp, āda lobās, sasprēgā un ātri noveco. Nekas tik ļoti nenodod cilvēka vecumu kā rokas un kakls. Ko darīt, lai šīs ķermeņa daļas izskatītos jaunas?
Pierodiet ik reizes pēc saskares ar ūdeni ieziest rokas ar saudzējošu krēmu (uz nakti var lietot barojošu krēmu). Pierodiet kopt rokas katrā piemērotā brīdi, sevišķi pirti, jo pirts tieši tam ir paredzēta, lai cilvēks atslābinātos, atjaunotos un celtos gan miesā, gan garā.
Ādas lobīšanos var novērst eļļas maskas. Pirms došanās uz pirti novāriet mazliet augu eļļas un paņemiet to līdzi. Pirtī eļļā samitriniet marles salvetes, nospiediet tās un uzklājiet uz rokām. Turiet apmēram 20 minūtes, tad nosusiniet rokas ar papīra salveti, lai noņemtu neiesūkušos eļļas pārpalikumu.
Varat izmantot arī kartupeļu biezeni ar krējumu. Saspaidiet vārītu kartupeli, pievienojiet mazliet kartupeļu novārījuma un 1 ēdamkaroti krējuma un samaisiet, lai rastos viendabīga masa. Nelielā termosā paņemiet to līdzi uz pirti un tur biezeni uzklājiet uz rokām.
Rokām, kam saplaisājusi āda, derēs vanniņas ar ārstniecības augu uzlējumiem. Ņemiet 2 ēdamkarotes kliņģerīšu (vai kumelīšu) ziedu, pārlejiet ar glāzi vāroša ūdens un ļaujiet ievilkties. Pēc 15-20 minūtēm uzlējumu nokāsiet un 10 minūtes tajā paturiet rokas.
Roku ādai veselīga ir rauga mīklas mīcīšana - jo tajā vairāk aizdara, jo vairāk barojošu vielu uzsūks jūsu rokas.