Pēc iespējas ātrāk pārejiet tieši pie jūsu priekšnesuma temata. Viss, kas attiecas pie viena jautājuma, grupējiet vienuviet. Nav vērts pāriet pie cita jautājuma, kamēr nav izsmelts viss materiāls par tekošo. Ja jūs atklājāt, ka izlaidāt svarīgu domu vai ilustrāciju, pārvietojiet to pie tās kategorijas, pie kuras tā attiecas.
Sarindojiet savas idejas loģiskā secībā, turklāt katrai domai ir dabiskā veidā jāiztek no iepriekšējās un jāuzsver kopīgā runas jēga. Idejām ir loģiski jāseko vienai pēc otras. Skaidrojiet savu materiālu, vienkāršojiet to, lai saturu varētu izklāstīt vienkāršos terminos. Vienmēr ņemiet vērā savu klausītāju intereses. Atmetiet visus materiālus, kuri
nav piemēroti esošajai auditorijai. Vienmēr centieties stāstīt saviem klausītājiem kaut ko personisku, kas attiecas tikai pret viņiem.
Ja jums izdevās iegūt auditorijas uzmanību, noturiet to ar viņiem interesantām idejām. Izmantojiet precīzu informāciju — fakti, statistiski dati, pētījumu rezultāti, anekdotes u.c., lai apstiprinātu savas runas stāvokli.
Sadaliet savu priekšnesumu trīs daļās: ievads, pamatdaļa un nobeigums. Vissvarīgākais ir ievads,tad nobeigums un pēc tam pamatdaļa.