Autortiesības, šim izgudrojumu mēbeļu pasaulē, sev piešķir daudzas valstis. Pastāv viedoklis, ka skapjus – kupejas izgudroja itāļu dizaineri speciāli masu tipveida mītnēm.
Tāpat ir pieņēmums, ka ar savu parādīšanos, šāds skapis, var pateikties Napoleonam Bonopartam. Imperators prasīja no saviem virsniekiem nevainojamu ārējo izskatu, un, lai mundieri nesaburzītos, šaurajos dzīvokļos tika izdomāti šaurie skapji ar bīdāmajām durvīm.
„Līdz prātam” - skapi noveda praktiskie amerikāņi. Viņi aizvietoja aizsegu ar durvīm, pielika tai plastika ritentiņus un palaida pa „šaursliedēm”. Tagad durvis vērās nevis tradicionāli „uz āru”, bet gan uz sāniem. Un tā bija īstā revolūcija interjerā!
Tas notika Kalifornijā 20. gadsimta vidū. Turpmākajās desmitgadēs skapis tik pilnveidots: durvis kļuva pilnīgi spoguļotas, bet lai stikla durvis nesistos tās nostiprināja ar speciālu aizsargplēvi, tika pilnveidots arī rullīša mehānisms (sākumā ritentiņi „trokšņoja” un slīdēja nost no sliedēm). Un tagad modernizētais skapis ar bīdāmajām durvīm kļuva tāds pats neizvietojams amerikāņu mājas atribūts, kā, teiksim, tradicionālais kamīns konservatīvajiem angļiem.
Atšķirīgā īpašība un galvenā priekšrocība jebkuram skapim–kupejai ir bīdamās durvis, kas ekonomē uz telpas platību. Šāda skapja īpašnieks var ievietot lielo mantu daudzumu tajā. Durvis bīdās pa augšējiem un apakšējiem vadceliņiem. Lai durvis nesistos pie sāna paneļa vai sienas, uz vertikālo profilu tiek uzlīmēta birstīte vai caurspīdīgas apaļās uzlikas, kas kalpo par klusinātāju.
Izšķir divas dažādas bīdāmo durvju sistēmas. Pati populārāka, kad durvis, kas atrodas tērauda vai alumīnija rāmī, pārvietojas pa rievu uz rullīša no plastika vai tērauda. Tādam stiprinājuma veidam ir savi trūkumi: augstās durvis pie stipra sitiena var noslīdēt no vadceļiņiem, bet sīkie priekšmeti, putekļi un sadzīves netīrumi, kas nokļūst rievās, traucē durvju vieglai slīdēšanai. Tomēr izslīdējušās durvis ir viegli novietot vietā, bet no piesārņojuma glābj vienkāršs putekļusūcējs. Otra bīdāmo durvju sistēma ir piekārtas durvis, tas ir rullīši bīdās pa augšējo vadceļiņu, bet apakšā durvis vai nu vispār neskar grīdu (kā gadījumā ar starpistabu sienām), vai tām ir atbalsta rullīši (atsevišķi stāvošajā skapī). Šīs sistēmas ir labi aizsargātas no putekļiem un smilšu graudiņiem.
Skapis ļauj izvietot tajā daudz mantu, un vēl arī piepildīt ar tām visu telpu līdz griestiem. Var noslēpt nestandarta izmēru mantas, kas neiekļaujas dzīvokļa dizainā (putekļusūcējs, gludināmais dēlis, slēpes). Skaists skapis var dažādot un izdaiļot jūsu dzīvokļa vai mājas interjeru. Piemēram, spoguļotais iebūvētais klasiskā tipa skapis – kupeja (stingrās taisnās līnijas līdz grīdai) ideāli der nišām, kur iebūvētais skapis nav pamanāms un veido „spoguļsienas” efektu. Bez tam, patreiz modē ir starpsienas, kas ļauj gan efektīvi palielināt dzīvokļa platību, gan arī nepieciešamības gadījumā samazināt
„Napoleona” skapis iedzīvosies visur: virtuvē, koridorī, viesistabā, bērnu istabā. Turklāt nav nepieciešamības maksāt par visu skapi: aizmugurējās (sānu) sienas, dibena un vāka vietā tiek izmantota istabas aizmugurējā (sānu) siena, grīda un griesti. Dažreiz tā ir vienīga izeja, piemēram, kad „kupejai” ir paredzēta šaurā (mazāk par metru platībā) niša. Šobrīd, kad daudzas kompānijas papildina skapi ar rakstāmgaldu un grāmatu plauktiem, skapis – kupeja ļoti labi izskatās arī istabās. Vienistabu dzīvokļiem ir izstrādāts jauns produkts – skapis ar vienguļamajām vai divguļamajām gultām. Jaunā produkta piedāvājums, kas atbilst divām dažādām funkcijām, ir apveltīts ar sinerģētisko efektu, kas padara pirkumu par izdevīgo klientam.