Speciālista atbilde:
| Austrumu medicīna mūsdienās ir populāra visā pasaulē. Tas ir cits skatījums uz tiem pašiem procesiem un notikumiem, cits skaidrošanas veids. Tomēr šāda pieeja mūs nebūt nepārvērš par ķīniešiem vai indusiem, bet gan padara mūsu pasaules redzējumu pilnīgāku.
Cilvēks tiek aplūkots kā vienota Visuma daļa, kas ir ar to nesaraujami saistīta un darbojas kopā ar dabu, ar Debesu un Zemes spēkiem . Bet tā taču ir kādreiz bijis arī pie mums, piemēram, Hipokrāts, ko mēdz dēvēt par medicīnas tēvu, uzskatīja, ka cilvēks ir neatdalāma dabas sastāvdaļa, Tikai mēs to esam aizmirsuši.
Tāpēc savā konsultāciju praksē es izmantoju tieši šādu – veseluma - pieeju.
Manuprāt, īpaši interesanta ir emociju saistība ar iekšējiem orgāniem. Mūsdienu Rietumu medicīna šādu saikņu esamību neņem vērā, kaut gan to ir minējis jau Hipokrāts. Zināšanas par šādu saikņu esamību mums palīdz pilnīgāk un ātrāk palīdzēt sev un citiem dažādās konfliktsituācijās.
Austrumu medicīnā izmanto ķermeņa aktīvo punktu ietekmēšanu Dzīvības Enerģijas uzlabošanai, tātad – labsajūtas un veselības veicināšanai.
Pēdu un plaukstu masāža ir ārkārtīgi populāra Austrumos, tagad arī citur pasaulē (Latvijā vēl ne visai, jo vēl nav pietiekoši daudz labā līmeņa speciālistu). Populārā tieši savas vienkāršības un pieejamības dēļ, turklāt tā ir efektīvā un droša. Mācoties Ķīnā es pamanīju, ka tur „Foot Massage” (pēdu masāža) ir uz katra stūra, pat lielveikalos un frizētavās. Izmēģināju uz sevis – darbojas brīnišķīgi. Tagad praktiski visiem pacientiem izmantoju šo procedūru, un katru reizi pateicos Dievam, ka cilvēks ir tik gudri radīts – aktīvie punkti ir viegli pieejami, efekts ir jūtams gandrīz uzreiz, saglabājas ilgi.
Austrumu medicīna labi papildina Rietumu (jeb t.s. „parasto”) medicīnu. Piemēram, mugurkaula problēmas tiek veiksmīgi ārstētas, ja terapijai pievieno Cigun vingrinājumus. Tos var apgūt ikviens, turklāt Cigun nav nedz reliģija, nedz maģija – tas ir tikai savādāks skatījums uz cilvēka ķermeni un jūtām. |