Speciālista atbilde:
| 1) Vizuāli (dizains) = vai viņš iederēsies kopējā dzīvokļa interjerā :)
2) Izmērs = ir jāskatās atkal vizuāli, vai nebūs parāk plāts un liels, jo dažiem patīk lielie ekrāni, bet dažiem nepatīk. Lielais ekrāns ir ļoti labs darbā ar lieliem zimējumiem (uzliekot lielu izšķirtspēju būs redzāmi vairāk objekti vienā ekrānā)
3) Savienojumi = ir jāskatās jūsu datora video kartes savienojumus. Var būt VGA (veicais analoga formāts) un/vai DVI (digitālais formāts) un dažiem vēl papildus HDMI (ir jēga šādai lietai, ja ir karte ar HDMI, Blu-ray lasītājs un laba akustiskā sistēma). Ja izdomāsiet nopirkt monitoru ar izeju, kas nav jūsu video kartei, tad vairumā gadījumu var izmantot spēciālās pārējas.
4) Ieteiktu paskatīties uz "Skata leņķis" īpašību. Tas nozīme no kāda leņķa var skatīties monitoru. Dzīvē šis parametrs nozīmē = cik stipri monitors kropļos krāsas :). Jo lielāks šis parametrs, jo mazāks krāsu kropļojums būs monitoram.
5) Reakcijas laiks (response time) = jo mazāks, jo labāks. Bet šis parametrs ir būtisks priekš jaudīgām 3-D spēlēm. Pārējos darbos nebūs redzama starpība.
6) Izšķirtspējai nav lielas nozīmes, jo tā ir leilākā mērā atkarīga no jūsu video kārtes un standarta izšķirtspēju (1920x1200) "tur" visi monitori. Un tapāt drīzāk jūs izmantosiet 1280x960 :).
7) Manuprāt ļoti laba lieta ir Height Adjustment = ja monitors stāv uz galda un jūs strādāsiet ar to krēslā, tad ir jābūt iespējai mainīt ekrānam skata leņķi. Šo lietu varat pajautāt pārdevējam un uz vietas apskatīties, vai ir OK!
|