Uzdot jautājumu Mani jautājumi Neizlasītie jautājumi
Par attiecībām ar vecākiem.
Jautājuma apraksts:ivi [03.06.2009 - 11:55] |
Labdien!
Vienmēr esmu uzskatījusi, ka man ir jāciena, savas otras puses, vecāki. Tādu pašu attieksmi gaidu arī no savas otras puses, bet, diemžēl, dzīvē ir savādāk. Vīrs ir tiešs savas domas paudējs,un nekad nedomā ka var kādu aizskart ar "savu viedokli". Tā arī notika - kādā ģimenes saietā viņš ļoti skaidri pauda savu negatīvo attieksmi attiecībā pret manu ģimeni, tas ir -mani vecāki un brāļi ar ģimenēm. Pie kam nebija nekāds iemesls apvainojumiem, vienkārši, vīram bija savas domas par notiekošo pasākumu. Vispār viņam ir tieksme dramatizēt visus pasākumus, nepārtraukta kurnēšana un neapmierinātība, var arī vienkārši aiziet, ja kkas nepatīk. Ļoti ātri "aizsvilstas", "uzbrūk" (ar vārdiem), rodas sajūta, ka ir nepārliecināts pats par sevi. Diemžēl viņš pats nesaskata nosodījumu savā uzvedībā, bet pastāv uz to, ka viņam ir tiesības uz savu viedokli. Kopš tās reizes, mūsu mājās, ir nepārtraukti strīdi, jo jūtos aizskarta arī es, un ļoti pārdzīvoju par notikušo, jo zinu, ka "manējie" jūtas aizskari. Esmu arī stāstījusi vīram par to, kā jūtos, bet viņa ego neļauj atkāpties no sava viedokļa. Tagad arī tā dzīvojam -manējie ir manējie un viņējie ir viņējie. Ķeru sevi pat pie domas, ka izturēšos pret viņa vecākiem ar tādu pašu nicinājumu, tīri dēļ atriebības, lai saprot kā es jūtos, bet es arī zinu, ka tas nav pareizs risinājums. Piebildīšu, ka man nav sliktas attiecības ar vīra vecākiem. Zinu, ka nav vienas receptes kā atrisināt šo problēmu, zinu, ka jārunā, bet katra mūsu iesāktā saruna nonāk līdz strīdam un aizvainojumiem, ne tikai pret citiem bet arī vienam pret otru. Dzīvojam atsevišķi no vecākiem, mums ir bērni, viņi jau arī visu to jūt, un arī tas "graužas".
Vienkārši lūdzu speciālista padomu, jo saprotu, ka netieku galā ar savām jūtām, sāpēm un aizvainojumu -tas "spiežas" visur cauri.
Iepriekš - paldies! |
Speciālista atbilde:
| Komunikācijas princips balstās uz likumu, ka katram sarunas partnerim ir sava SUBJEKTĪVĀ KARTE (pieredze). No šis pieredzes cilvēks smeļas savas pārliecības un vērtības. Katrai kartei (cilvēkam) ir sava taisnība.
Tādēļ sarunas formula ir tāda:
Jā, mīļais, Tev ir taisnība kā vīrietim... (šajā vietā liekam tā brīža konkrētu atbilstošu identitāti), bet no mana viedokļa kā Tavai sievai (identitāte atbilstoša kontekstam) viedoklis, domas, priekšstats ir tāds un tāds.
Pie šādas formulas ir abpusējs ieguvums – esi piekritusi sarunas biedra viedoklim, priekš viņa tas ir svarīgi, jo tā ir viņa pārliecība, un esi izteikusi savu viedokli, domas. Tas drošina Tavu „es” uz ego, nav aizvainojumu. Saruna veidojas uz abu viedokļu fona un tad var vienoties kā būtu pareizi, lai visi ir apmierināti. Tavas emocijas ir izteiktas, nav aizturētas, nedegradē Tevi kā personību un neplosa.
Sarunāsimies cienot viens otra viedokli. Māci lēnām to arī savam vīram. Radu būšanai vajadzīgs laiks un iespējams Tava vīra pārliecību un uzvedību izmaiņas. Sāc ar sevi. Lai veicas! Dace |
|
Pievienot Kleoo.lv favorītos |